Skocz do zawartości

ile uciągną typowe serwa


szyss

Pomocna odpowiedź

Witam

Sprawa wygląda następująco muszę na pracę inżynierką zrobić robocika, czasu już bardzo mało dlatego bardzo się będę sprężać, na razie kompletacja czujników i testy samych czujników

Plus minus platforma prostokątna, napęd 4 przerobione serwomechanizmy, wielkość robota na razie nie jest znana, nie chcę żeby był za duży gdyż nie wiem przy jakich kołach będzie optymalna prędkość i moc, tak żeby zbytnio silniki się nie męczyły.

Wiec pytam się ile 4 serwomechanizmy tak z cenie do 40 zł(przydało by się żeby miały metalowe zębatki) są w stanie uciągnąć, oraz czy nie będzie problemu ze skręcaniem takim jak w czołgach??

Jakie polecacie serwa w takiej cenie, oraz które kółka łatwo by się dało zamocować. Proszę o jakieś propozycje

Dziękuję i pozdrawiam

Link do komentarza
Share on other sites

Niestety za 40zł ciezko będzie znaleźć coś z metalowymi zębatkami, chyba że jakieś wyprzedaże. Standardowo MG-995 (chinskie, ale całkiem dobre) kosztują ~50zł/szt, z momentem 13kg (4,8V) ; 15kg (6V) (chociaż głupio podane, nie bardzo wiem na jakim ramieniu :/)

Link do komentarza
Share on other sites

powiedzmy wymiary platformy beda w przyblizeniu 20x15 cm, lub plus minus 20% większe element konstrukcyjny to głównie pleksa chyba z 4 mm czy 5 mm wzmacniania elementami aluminiowymi(płaskowniki, kątowniki). Wiem że ciężko powiedzieć ale czy do takiego czegoś aż tak mocne serwa będą potrzebne??

Pozdrawiam

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.