Skocz do zawartości

Arduino i przekaźnik HF115F bez modułu


mastibdg

Pomocna odpowiedź

Witam!

Mam problem z podłączeniem przekaźnika, kupiłem sam przekaźnik, bez modułu  "HF115F, 5VDC 8A 250VAC", założenie jest takie żeby sterować lampką nocną za pomocą pilota, o ile obsługę pilota mam opanowaną, o tyle nie mam zielonego pojęcia jak mam podłączyć sam przekaźnik. Wszystko czego szukałem w internecie opiera się o moduły lub inne typy przekaźników... Czy mógłby mi ktoś oswojony z tym tematem pomoc w podłączeniu tego do Arduino? Tzn nie mam pojęcia jaki pin przekaźnika za co odpowiada, gdzie podłączyć lampkę, gdzie zasilanie 230V, nie mogę znaleźć żadnego schematu, albo po prostu nie umiem szukać.

Pozdrawiam i dziękuje.

Link do komentarza
Share on other sites

Chodzi mi o to, że nigdy nie miałem styczności z przekaźnikami, mój ma 8pin, w przykładzie ma tylko 5 i nie mam pojęcia jak napisałem w poście jaki pin do czego służy. Jak mam podłączyć lampkę tak, aby działała jak należy, pomijając już pilota, tylko żeby działał sam przekaźnik. Z reszta myślę, że dam sobie radę.

To jest dokładnie taki przekaźnik jak na zdjęciu.

image.jpg

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Nawet moduł z elektroniką jest tylko dla tych, którzy wiedzą co robią - napięcie 230V. Nie możesz tego podłączyć pod piny uC, jedyne co będzie wspólne to zasilanie Arduino i płytki przekaźnika (jak ją zrobisz) z zasilacza 5V. Płytka z napięciem 230V powinna być odpowiednio zaprojektowana. Do lampki nocnej wystarczy przekaźnik  SSR.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.