Skocz do zawartości

Arduino leonardo - problem z wgraniem pliku hex.


Hagol

Pomocna odpowiedź

Witam wszystkich,

Próboję zrobić swoją własną kierownicę. Korzystam z tego poradnika

Na początku kupiłem płytkę Atmega 2560 (niestety nie nadaje się do tego projektu). Niedawno kupiłem płytke Arduino leonardo (klon), na płytkę próbowałem wgrać plik hex przez program XLOADER. Niestety nie udało mi się (Nie miałem tego problemu na płytce Atmega 2560). Sprawdzalem klon arduino leonardo czy działa i wgrałem przykładowy program przez Arduino IDE (wszystko działało). Plik hex próbowałem wgrać przez AVRlab, niestety też nie dało rady . Zauważyłem, że gdy wciskam przycisk reset nie zmienia się port w komputerze (myślę, że płytka nie wchodzi w tryb bootloader mode po przyciśnięciu resetu, przez co nie moge wgrać tego pliku przez program xloader). Proszę pomóżcie chciałbym przetestować wkońcu przetestować swoją kierownicę.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Jak kupujesz w Botland to wielkiej różnicy nie zrobi jak się szarpniesz na taki: https://botland.com.pl/pl/programatory/2928-programator-avr-mkii-v3-zgodny-z-avrisp-mkii-isp-tasma-idc.html?search_query=MK+II+ISP&results=89, a przy okazji obsługuje więcej uC AVR i Atmel Studio.

Jak Ci się nie spieszy to USBASP można kupić na Aliexpress za ~1$

image.thumb.png.78795dc7cb377d8599c565d3aea3cc0e.png

Niestety czas dostawy nawet 6 tygodni.

Do swojego Arduino MEGA2560 możesz też wgrać szkic ArduinoISP (zmień tylko prędkość na 115200) i masz programator AVR ISP.

Link do komentarza
Share on other sites

Cytat

Do swojego Arduino MEGA2560 możesz też wgrać szkic ArduinoISP (zmień tylko prędkość na 115200) i masz programator AVR ISP.

Jak to zrobic?  Mógłby ktoś powiedzieć co pokolei robić, jak potem podlaczyć mege 2560 do plytki by zaprogramowac?

 

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.