Skocz do zawartości

[BASCOM] Terminal Emulator - nadawanie znaków


KD93

Pomocna odpowiedź

Cześć

Zacząłem się bawić z UART'em w Medze8, wysyłanie procesor->PC działa, ale jak chcę coś wysłac PC->procesor, to zaczyna sie problem, bo nie mogę nic wpisać do okna terminala. Mam włączone Echo, kursor miga, ale jak coś chcę wpisać to nic się nie wyświetla. Gdzieś na elektrodzie znalazłem poradę, żeby sobie zewrzeć wyjścia TXD i RXD, i wtedy jak sie cos wpisze do okna to powinno sie w nim wyświetlać, i rzeczywiście tak jest, ale jak podłączę z powrotem to dalej nie działa 😕 Potrafi mi ktoś pomóc? Służę piwami 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Terminal wyświetla to co odbiera, nie wyświetla wysyłanych danych.

Dlatego jeśli zwierasz TXD i RXD pojawiają się dane - po prostu to co wysyłasz na TXD wraca na RXD i jest wyświetlane.

Żeby uzyskać taki efekt z podłączonym uC, w programie dodaj odsyłanie otrzymanego bajtu.

Nie wiem jak to w Bascomie uzyskać, ale jeśli udało się przesyłać dane uC->PC to powinno działać.

Link do komentarza
Share on other sites

Właśnie do tego ma służyć funkcja Echo (ECHO ON\OFF), dzięki niej powinno być widać co się pisze w terminalu. A terminal wogóle nie wysyła wartości (tak jakby ciągle wysyłał 0, sprawdziłem), tak jakby w terminal emulatorze po prostu klawiatura nie działała (normalnie działa oczywiście).

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

U mnie działa wpisywanie dopóki nie podłączę uC.

Wydaje się że jest to wina programu lub ustawień termianala, bo symulacji program działą tak samo jak "na realu", czyli nie działa (też nie da się nic wpisywać). Mógłby mi ktoś podrzucić program działający na 100% (przykład z książki M.Wiązani nie działa)? Wtedy będę wiedział, czy to wina programu czy nie.

[ Dodano: 02 Lut 10 06:09 ]

OK, coś ruszyło. Zmieniłem instrukcję < Input "bleble" : I > na i teraz przy naciskaniu różnych klawiszy wyświetlają się liczby, np. dla "A" - 97, dla "B" - 98. Ale jak teraz wpisać wartość liczbową albo literę?

W porządku - problem rozwiązany. Okazało się że w książce jest błąd, jest napisane:

Input "Podaj wartosc I: " : I

A powinno być oczywiście:

Input "Podaj wartosc I: " , I

Zorientowałem się, ponieważ podczas objaśniania składni jest to napisane poprawnie, czyli z przecinkiem. Elvis dostaje piwo za fatygę 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.