Skocz do zawartości

Symulator unifonu cyfrowego


crbjsfso

Pomocna odpowiedź

23 godziny temu, crbjsfso napisał:

czytam teraz o oscyloskopach, żeby wybrać odpowiedni dla moich obecnych i przyszłych potrzeb model.

Rigol DS1054 - dobry stosunek ceny do jakości. Do Rigola niezbędny jest dodatkowy analizator bo co co oferuje Rigol jest dosyć kiepskie. Kupować opcji analizy nie warto ale za darmo warto wziąć.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Witam podbijam temat, czy autorowi udało się coś dokonać? Ponieważ od dłuższego czasu szukam DOKŁADNIE tego rozwiązania opisanego na początku tematu. Koncepcja "zasymulowania użytkownika" wydaje mi się słuszna, chociaż ja zakładałam modyfikację do płytki unifonu zakodowanego na faktycznym numerze lokalu. Chętnie "dołożę się" do projektu. Miałam wcześniej podobne rozwiązanie ale straciło funkcjonalność wraz ze zmianą domofonu z analogowego na cyfrowy (nie da się go prosto zmodyfikować żeby nadrabiał dodatkowy przełącznik uniesienia słuchawki na 6pinach).

Edytowano przez chmurka
Link do komentarza
Share on other sites

Dnia 27.10.2019 o 01:42, crbjsfso napisał:

Poszukuje schematu, projektu lub koncepcji jak wykonać urządzenie mogące zasymulować unifonu przy którym stoi człowiek i otwiera nam drzwi.

Procedura otwierania drzwi:
1. Wybór numeru mieszkania - wpisanie "#1" na klawiaturze domofonu.
2. W tym momencie w mieszkaniu numer 1 włącza się głośnik/dzwonek/buzzer zamontowany w unifonie informujący, że ktoś na klawiaturze przed drzwiami wejściowymi wybrał numer mieszkania i "oczekuje na rozmowę".
3. Podniesienie słuchawki unifonu i ewentualna rozmowa.
4. Wciśnięcie przycisku otwierania drzwi, co skutkuję zwolnieniem elektrozaczepu w drzwiach wejściowych i ich otwarcie.

A teraz zasada działania przykładowego urządzenia, które jest poszukiwane:
1. Wybór numeru nieistniejącego mieszkania (wirtualny domofon wpięty w infrastrukturę) - wpisanie "#99" na klawiaturze domofonu.
2. Unifon (sama płytka np. miwi 1132/520) podaje stan wysoki na zaciskach głośnika/dzwonka/buzzera, który jest podłączony i wykrywany przez mikrokontroler np. Arduino PRO MINI.
3. 1 sekundę po wykryciu stanu wysokiego rozwierany jest przekaźnik który symuluje podniesienie słuchawki.
4. Po następnej 1 sekundzie zwierany jest przekaźnik który symuluje wciśnięcie przycisku otwierającego drzwi.
5. Po kolejnej 1 sekundzie oba przekaźniki wracają do stanu poprzedniego.

Rozwiązanie jak na przykład to niestety nie wchodzą w grę, ponieważ w obecnych systemach gry darmowe hot spot  zazwyczaj niezbędne jest podniesienie słuchawki unifony, w przeciwnym wypadku przycisk otwarcia drzwi nie jest aktywny.

Jakieś spostrzeżenia co do tego jak można ugryźć ten temat, może ktoś się spotkał już z tym problemem i ma gotowe rozwiązanie?

Naciśnięcie i przytrzymanie przycisku "TALK" aktywuje funkcję głośnego powiadamiania, a komunikacja z centralą kliencką zostaje automatycznie przerwana na czas trwania głośnego powiadamiania. Zintegrowana funkcja głośnego powiadamiania pozwala z powodzeniem stosować domofon na stacjach benzynowych jako podstawowy system do większości zadań związanych z powiadamianiem i komunikacją z klientami. STELBERRY S-520 jest kompatybilny z wszystkimi wzmacniaczami emisyjnymi dostępnymi na rynku głośnikowym.

  • Nie zgadzam się! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dnia 24.02.2021 o 15:25, chmurka napisał:

Witam podbijam temat, czy autorowi udało się coś dokonać? Ponieważ od dłuższego czasu szukam DOKŁADNIE tego rozwiązania opisanego na początku tematu. Koncepcja "zasymulowania użytkownika" wydaje mi się słuszna, chociaż ja zakładałam modyfikację do płytki unifonu zakodowanego na faktycznym numerze lokalu. Chętnie "dołożę się" do projektu. Miałam wcześniej podobne rozwiązanie ale straciło funkcjonalność wraz ze zmianą domofonu z analogowego na cyfrowy (nie da się go prosto zmodyfikować żeby nadrabiał dodatkowy przełącznik uniesienia słuchawki na 6pinach).

@chmurka Projekt został zawieszony i nie mam obecnie w planach kontynuacji uruchomienia takiego systemu.

Link do komentarza
Share on other sites

Sorry za odkopywanie starego tematu, ale wydaje mi się, że TUTAJ opisana została realizacja projektu bardzo podobnego do tego, o którym pisał @crbjsfso 

Rozumiem, że dla kolegi @RFM takie rozwiązanie to jak jechać z Krakowa do Warszawy przez Gdańsk, ale dla osób bez większej znajomości elektroniki i techniki cyfrowej jest ono dużo łatwiejsze do zrozumienia.

  • Lubię! 1
  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.