Skocz do zawartości

Monitor LG nie działa - moja sugestia


KsD

Pomocna odpowiedź

Jako, że ostatnio z jakiegoś powodu padł mi mój drugi monitor. Postanowiłem dojść do przyczyny z jakiego powodu. I mam do Was kpytanie:

1. Na karcie mam 4 wejścia hdmi i 2 vga jeden monitor jest podłączony pod hdmi a ten co padł było podłączony przez adapter do wejścia vga. Czy jest możliwość, że na karcie spaliło się to wejście lub adapter a za sobą pociągnęło monitor? Wnioskuję po tym, że podłączając sprawny monitor pod to gniazdo też nie ma efektu? Jeśli tak do dlaczego?

2. Jako że sprawdziłem wszelakie możliwości postanowiłem dobrać się do wnętrza monitora. Przebiegło to po mojej myśli. A  w środku ujrzałem wybulony kondensator tzn: "output filter capacitors". Poniżej wstawię zdjęcie dla wglądu:

72148797_2830463733896152_8611234022015631360_n.thumb.jpg.6e8b7a0e08e2d404cd5e99762a1bf31f.jpg

75552886_575444546534995_2621564603443707904_n.thumb.jpg.6829946fee575fb3f6d3381c516b6d89.jpg

Link do komentarza
Share on other sites

Uszkodzone kondensatory to całkiem popularny problem w tego typu sprzęcie. Jeśli nie widać na płytce żadnych innych uszkodzeń i nie czujesz się na siłach, aby dokonać jakiejś głębszej analizy to na pewno warto zacząć od wymiany kondensatorów. Jest szansa, że już wtedy układ ruszy 🙂

  • Lubię! 1
  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

(edytowany)

Dziękuję za odpowiedź, a mógłbyś mi wyjaśnić dlaczego tak się dzieję? Bo prawdopodobnie też coś się stało z gniazdem lub adapterem, ponieważ drugi monitor też nie działa na tym wejściu.

Z chęcią bym wszedł w to głębiej, ale jeszcze za bardzo człowiek nie wiem od czego zacząć.

Edytowano przez KsD
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Warto też przy takiej okazji poprawić wszystkie luty dla większych prądów,  z czasem robią się mikro przerwy w połączeniach i przez to rośnie ich rezystancja co sprawia, że padają kondensatory, grzeją się rezystory, przepalają tranzystory bo jak prąd nie ma ujścia to napięcie gdzieś wzrośnie albo popłynie inną drogą itp. Sama wymiana elektrolitów może przynieść tymczasowy efekt a za jakiś czas znowu padną dlatego warto przelutować płytkę profilaktycznie. Na szczęście z tymi nowszymi monitorami rzadziej są tego typu problemy. Swojego starego LG reanimowałem kilka razy z powodzeniem. Wniosek z tego taki, że warto próbować nawet bez doświadczenia, inaczej i tak sprzęt poszedłby na śmietnik.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.