Skocz do zawartości

ESP8266 programowanie poprzez Arduino UNO


unlivingbike

Pomocna odpowiedź

Witam, mam problem z przesłaniem programu do ESP8266. Podłączam je do Arduino UNO w sposób taki jak na załączonym obrazku. Mam taki problem ze ESP nie świeci się wcale gdy odłącze GPIO2 od GND. Gdy dioda sygnalizuje podłączenie do zasilania to program nie wgrywa się. Nazwę błędu rowniez załączam w obrazu. Bardzo proszę o pomoc.

IMG_20191122_001119.png

Screenshot_2019-11-22-00-21-24-269_com.facebook.orca.png

Link do komentarza
Share on other sites

Zacznijmy od tego że UART podłącza się RX z UNO do TX ESP, a TX z UNO do RX ESP, do tego warto użyć jeszcze Konwertera Poziomów Logicznych w taki sposób aby ESP zawsze dostawało sygnały w logicy 3,3V, a uno 5V. Wyjmij z Arduino ATmegę bo masz tylko jeden UART, a po błędzie widać że ci się po prostu nie łączy z ESP (a przyczyn może być wiele). Piny CH_PD i RESET powinieneś podciągnąć do zasilania poprzez rezystor 10k najlepiej. Sam sposób zasilania jest jeszcze problematyczny, lepiej użyć zewnętrznego źródła 3,3V (nie wiem jak z wydajnością pinu 3,3V w UNO) i złączyć tylko masy układów. Samo ESP w momencie łączenia się do sieci, itp. pobierać może do 300mA. Tutaj masz prawidłowy sposób łączenie ESP z UNO (zamiast konwertera poziomów masz dzielnik zrobiony, no i brakuje rezystorów podciągających):

FTEBQPBJVMNO9UB.LARGE.jpg?auto=webp&&fra

Musisz jeszcze ESP wprowadzić w tryb bootowania, czyli zwierasz GPIO0 i RESET do masy, następnie rozwierasz najpierw RESET, a później GPIO0.

Jeżeli jeszcze nie zjarałeś ESP jest szansa że kiedy poprawisz błędy to zadziała, no i jeszcze o ile moduł miałeś dobry wcześniej, bo z ESP-01 mam złe doświadczenia jak 1/2 układów okazywała się uszkodzona już na starcie.

Jeszcze jedno pytanie, czemu zwarłeś GPIO2 do masy?

Edytowano przez szczawiosław
  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.