Skocz do zawartości

Trasnmisja obrazu z Raspberry na aplikacje Android


df97

Pomocna odpowiedź

Cześć wszystkim 😄

Tworzę robocika, którym chcę sterować z aplikacji na Androida i tu pojawia się problem. Sterowanie nim już ogarnąłem ale pozostała kwestia transmisji obrazu z kamery. Do transmisji wykorzystuje pakiet Motion i tu mam pytanie: Czy da się zmienić format wideo, żeby móc go umieścić w aplikacji na andorid? Nie mogę sobie poradzić z tym i już wyczerpały mi się pomysły w jaki sposób mogę to zrobić . Ewentualnie może ktoś polecić coś prostszego co będzie można odpalić w tle i łatwo umieścić w aplikacji?

PS.Życzę wesołych świąt wszystkim!

Link do komentarza
Share on other sites

Przed chwilą, df97 napisał:

Cześć wszystkim 😄

Tworzę robocika, którym chcę sterować z aplikacji na Androida i tu pojawia się problem. Sterowanie nim już ogarnąłem ale pozostała kwestia transmisji obrazu z kamery. Do transmisji wykorzystuje pakiet Motion i tu mam pytanie: Czy da się zmienić format wideo, żeby móc go umieścić w aplikacji na andorid?

PS.Życzę wesołych świąt wszystkim!

Cześć,

ja w takich przypadkach używałem programu FFMPEG (można nim w locie przekodować praktycznie każdy standard wideo używany na naszej planecie). Jest bardzo wydajny i potrzebuje mało zasobów. Odpalasz go z linii poleceń z właściwie dobranymi parametrami. Na początek trzeba się go nauczyć, ale potem będziesz go używał zawsze w takich sytuacjach. Możesz nim bardzo dokładnie dostroić bit-rate całego strumienia wideo i osobno parametry kodowania strumieni wideo i audio. Robiłem nim kiedyś zamianę kodowania z kamery (MPEG) na  H.264 gdy ten drugi standard był jeszcze mało popularny na malutkim komputerku Intel-Edison (dla miniaturowej kamery wszywanej w odzież).

Tutaj link do programu (open-source, są dostępne pełne źródła) FFMPEG:

https://www.ffmpeg.org/

Pozdrawiam

 

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Przede wszystkim: Motion nie do tego służy. Format mjpeg jest fajny jeśli potrzebujemy dostępu do każdej klatki oddzielnie (np. nagrania z monitoringu) ale nie nadaje się nawet jako format do konwersji.

W Raspbianie do streamingu video służy raspivid.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.