Skocz do zawartości

Uszkodzony zasilacz 9V - zbyt wysokie napięcie na wyjściu


Panda

Pomocna odpowiedź

Witam.

Po miesiącu czekania na moduły, obliczeń i lutowania, prawie skończyłem część elektroniczną. Zostało mi tylko połączenie diodek do rezystorów, co jest w sumie formalnością, lecz trochę mi to zajmie. Wstawiam zdjęcia tego co już zrobiłem, jakby ktoś z was zauważył jakiś błąd w lutowaniu, czy w samym schemacie, to dajcie znać. Przepraszam za spalone piny, ale to są moje pierwsze kroczki 😅. W miejscach gdzie są czerwone kropki, będą przewody wychodzące, a tam gdzie niebieskie kropki, będą przewody wracające od diodek i łączące się. Zastosuję osobne źródło napięcia dla arduino i dla diodek, dlatego od emiterów wychodzi masa z zasilania diodek i masa z arduino.InkedIMG_20200202_202540_LI.thumb.jpg.268acf4bcf33f516528d3b528937ac7f.jpgIMG_20200202_202444.thumb.jpg.b89a4fb715ce86b2efbb1910c90277b5.jpgIMG_20200202_202350.thumb.jpg.0bbe94fe47bdee67900c81fb981577f5.jpgIMG_20200202_202406.thumb.jpg.eee1e00d1243c1101dd1e505f2be5021.jpg

Dnia 30.12.2019 o 13:04, marek1707 napisał:

Daj znać jak kupisz i połączysz elementy.

Link do komentarza
Share on other sites

Skończyłem swój projekt. Może wyglądem obudowy (a mianowicie jego brakiem) nie przypomina docelowego założenia, ale sam przycisk z diodkami, wyszedł tak jak planowałem. Może mi się uda kiedyś zrobić obudowę, ale najbardziej mi zależało, aby się czegoś nauczyć poprzez praktykę. Po drodze miałem mały problem z połączeniem tego i programem, ale dałem radę. Na końcu chciałbym podziękować wszystkim za pomoc w realizacji. Szczególnie @marek1707, który poświęcił mi bardzo dużo czasu. Zgodnie z prośbą zamieszczam filmik i zdjęcie całego projektu, razem z programem. Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję za pomoc! 🙂

P.S. filmik zostawić tu, czy na forum poświęconym projektom go wstawić?IMG_20200212_130047.thumb.jpg.ec4e0528826a7386637f542cf3ced462.jpg

#define maly 9
#define sredni 10
#define duzy 11
#define przycisk 6

void setup() {
pinMode(maly, OUTPUT);
pinMode(sredni, OUTPUT);
pinMode(duzy, OUTPUT);
pinMode(przycisk, INPUT_PULLUP);
}

void loop() {
if (digitalRead(przycisk) == LOW) {
  for (int i = 0; i < 120; i = i + 5) {
    analogWrite(maly, i);
    delay(10);
  }
  int i = 120;
  for (int s = 0; s < 120; s = s + 5) {
    i = i - 5;
    analogWrite(maly, i);
    analogWrite(sredni, s);
    delay(10);
  }
  analogWrite(maly, 0);
  int s = 120;
  for (int d = 0; d < 120; d = d + 5) {
    s = s - 5;
    analogWrite(sredni, s);
    analogWrite(duzy, d);
    delay(10);
  }
  analogWrite(sredni, 0);
  for (int d = 120; d > 0; d = d - 5) {
    analogWrite(duzy, d);
    delay(10);
  }
  analogWrite(duzy, 0);
}
}

 

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Anonim

Gratulacje. Dawno temu, kiedy o arduino jeszcze nikt nie słyszał, próbowałem zrobić interaktywny wyświetlacz z diod i wyglądał podobnie do tego Twojego czegoś z tą różnicą, że pod każdą diodą był microswitch do sterowania diodami lub obszarami screena ;)

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.