Skocz do zawartości

NRF24L01


startrek1p2p

Pomocna odpowiedź

Szybkie pytanko. Czy ktoś wie może jaki jest zasięg w budynkach modułu NRF24L01 bez anteny i wzmacniacza?? potrzebuje zrobić sterowanie pokoju obok max 10m przez jedną ścianę czy sygnał przejdzie oraz czy będzie do użycia przy antenie z PCB. może ktoś miał podobną sytuacje? Czy może lepiej kupić model wraz z wzmacniaczem i anteną? 

Link do komentarza
Share on other sites

Powiem tak:

Moje jeździdełko na scenie (pusta przestrzeń, dekoracje tektura lub płócienne parawany) na 8 metrach nie ma problemu.

W domu z kuchni do pokoju (ta sama odległość, po drodze dwie ściany z cegły) nie ma połączenia.

Oba moduły ustawione na maksymalną moc i minimalną prędkość.

Nie wiem czy pomogłem...

Przy okazji: ESP12e w domu widzą się bez problemu, nawet przy dodatkowych ścianach po drodze.

  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Teoretycznie powinno. ESP8266 pcha dość dużą moc w antenę.

Ale lepiej sprawdzić. ESP12e kosztuje niewiele ponad 10 PLN, nawet jeśli się nie sprawdzi to wykorzystasz do czegoś innego.

Niestety - każdy dom jest inny, może być tak że masz trzy metry przez ścianę i natkniesz się na zbrojenie.

Rozumiem, że robisz jakąś automatykę w domu, i możesz przeznaczyć jakąś kwotę na nieudane eksperymenty?

Jako pocieszenie: RPi (najstarszy model), trzy termometry DS18B20, sterowanie piecem CO, zwróciły  się przed końcem sezonu grzewczego.

Powodzenia!

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

(edytowany)

Dokładnie. Powoli chcę sobie zrobić Smart biuro 😉 żebym każde pomieszczenie mógł sobie zdalnie monitorować, czy wszystko wyłączone, na swoim miejscu itp. za to pomysł na sporą rozbudowe, to chciałem obecne Arduino ulepszyć, a wiadomo jak to na studiach z kasą bywa 😜 w tym module z tematu spodobało mi się, że można zbudować dość spora sieć do komunikacji. Tylko te ściany... 

Edytowano przez startrek1p2p
Link do komentarza
Share on other sites

Ech... wiem jak na studiach bywa.

ESP12e to dwa piwa w tanim barze dla studentów. Jeśli będziesz coś tam rzeźbił i lutował to w tym czasie piwa nie wypijesz. Czyli wychodzi za darmo...

Aha, nie pijasz piwa, jesteś weganem i w ogóle...

Kolacja w wegańskim barze kosztuje więcej niż komplet ESP. A pamiętaj: kolację oddajesz wrogowi 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.