Skocz do zawartości

Zasilanie układu opartego na Arduino


intelek10

Pomocna odpowiedź

Witam,

jestem w trakcie budowy zdalnie sterowanej łodzi podwodnej.  Mam już przygotowany układ sterujący całą łódką jednak mam problem z jego zasilaniem.

Aktualnie elektronika prezentuje się w sposób przedstawiony w załączniku. Gdy arduino jest podłączone przez USB wtedy serwa raz działają płynnie, raz 'przeskakują'. Domyślam się, że wynika to z braku wydajności arduino gdy jest zasilane przez usb. Próbowałem również zasilić arduino przez baterię 9V a do odbiornika RC podpiąłem przez zasilacz 2A BEC również baterię 9V jednak wtedy nie byłem w stanie poruszyć serwomechanizmami (ta sama próba przez pakiet 11.1V LiPo już się udała jednak posiadam tylko jeden takowy).

Czy ktoś ma pomysł jak zasilić układ aby działał prawidłowo?

Dodam, iż bardzo zależy mi na jak najmniejszej przestrzeni zajmowanej przez ewentualne baterie lub pakiety. W przyszłości chce również dodać takie elementy jak buzzer, czujnik wilgoci oraz temperatury jednak to dopiero po uporaniu się z podstawowymi komponentami.

PowerSupply.png

Link do komentarza
Share on other sites

6 minut temu, intelek10 napisał:

do odbiornika RC podpiąłem przez zasilacz 2A BEC również baterię 9V jednak wtedy nie byłem w stanie poruszyć serwomechanizmami

Hm...

"Akumulator w samochodzie ma 12V. Ponieważ mam tylko jeden takowy, podłączyłem zamiast niego baterię z radiopilota co ma też 12V. Niestety, nie byłem w stanie zakręcić rozrusznikiem".

Coś Ci to przypomina?

Ludzie, czy wy czasami czytujecie różne posty na tym forum czy tylko z klapkami na oczach odpowiedzi na swoje pytania? O podłączaniu baterii 9V do różnych silników i serw to tu dużo pisano i bardzo konkretnie...

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Jedyny problem jest taki, że regulatory BEC mają 3 wyjścia sterujące zaś moje silniki to zwykłe DC i mają tylko 2 wyjścia. Chciałem dodatkowo dorzucić w przyszłości czujniki dlatego zastosowałem od razu arduino. Odbiornik RC mam również tylko 4 kanałowy.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.