Skocz do zawartości

Proszę o pomoc przy stworzeniu płytki PCB w Eagle


rafx205

Pomocna odpowiedź

No ale przeiciez 2 posty wyżej podałem obrazek na którym jest pokazane gdzie przy tworzeniu płytki trzeba ustawić jaką szerokość.

Mskojon: dla czego wygaszasz ten temat??

Dobra przepraszam wszystkich już wiem o co wam chodzi ja wam podałem gróbość ścieżki 0,04 ale wpisuje się to tam jak chce się ścieżki poprowadzić ręcznie a nie automatycznie. I wam chodzi o to żeby podać gróbość ścieżki dla trybu automatycznego robienia PCB więc to jest (o ile znów się nie mylę) 40 milsów.

Link do komentarza
Share on other sites

Najpierw powiedz o jaką jednostkę Ci chodzi - edytuj swój pierwszy post i określ konkretnie o co Ci chodzi. Nie wygaszam tematu, tylko posty, w których jest 'spór' o te jednostki aby powrócić do sedna sprawy - pomocy przy projektowaniu płytki.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dokładnie o to mi chodziło.

Może już ktoś coś wymyślił fajnego z płytką PCB??

[ Dodano: 10 Mar 10 04:44 ]

Wreszcie to zrobiłem co prawda jest aż 6 lub 7 zworek ale niech będzie inaczej już nie wykombinuje.

czolg22.rar

Link do komentarza
Share on other sites

rafx205, nie przesadzasz z grubością ścieżek? Ja w swojej pierwszej płytce robiłem 16mils i za pierwszym razem wyszła elegancka... Gdybyś zrobił trochę cieńsze możnaby poprowadzić między nogami scalaków, i upchać to bez zworek... Kolejna rzecz - zobacz jak nieekonomicznie porozmieszczałeś połączenia między pinami, np. gdybyś zamienił pin 24 z 25 atmegi byłoby już łatwiej poprowadzić ścieżki. I to o to chodzi głównie, piny trzeba dobrać do ew. przyszłego rozmieszczenia, albo przynajmniej sensownie popodłączać, żeby nie trzeba było ich potem krzyżować. Ostatnio robiłem bardziej skomplikowaną płytkę, atmega8+2x L293D, jakies stabilizatory i w cholere goldpinów, upchałem to na 8x4cm i są tylko 3 zworki. Więc się da.

Link do komentarza
Share on other sites

Co do gróbości ścieżek kiedyś robiłem tak że szły one pod prockiem ale były niektóre ścieżki przerwane bo ja to robie papierem kredowym. Dla tego założyłem ten temat żeby mi kto pomógł Mazicort, dzięki za podpowiedź ale jak by ci się chciało to nie zrobił byś dla mnie tej płytki bo ja az tak dobrze nie znam się na Eagle a widze że ty nawet bardzo dobrze??

Link do komentarza
Share on other sites

Papierem kredowym robi pewnie 90% użytkowników.

I puścić ścieżkę pomiędzy rastrem 2,54 da się po kilku próbach bez problemu, kwestia długości grzania żelazkiem i jakości papieru (+ ew. poprawka markerem do płyt ;]).

Link do komentarza
Share on other sites

I puścić ścieżkę pomiędzy rastrem 2,54 da się po kilku próbach bez problemuquote]

Czyli co??

A może mi ktoś zrobi tą płytkę bo ja sobie z tym nie radze??

Link do komentarza
Share on other sites

rafx205, czyli po prostu upchnąć tam nawet i 2 ścieżki i je później wytrawić można praktycznie bez większego doświadczenia, chyba moja 2 czy 3 płytka już takowe zawierała.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.