Skocz do zawartości

Stacja lutownicza


rafx205

Pomocna odpowiedź

Szczerze?! Mam taki wynalazek, czyli stacje lutowniczą AOYUE, co prawda bardzo minimalistyczną bo 938, znajmy to kiedy ścigał z chin. Miąłem przyjemność się pobawić tymi bardziej skomplikowanymi wersjami. Działać działają i to nawet całkiem nieźle, choć są wykonane z lekka tandetnie. Poczytaj na forum elektrody, bo ja nie wiem jak się to spisuje w użytkowaniu długoterminowym. W każdym bądź razie cena jest konkurencyjna.

Link do komentarza
Share on other sites

Wiem że cena w HotAir 968 400zł (na allegro) ale czy Hot Air to oryginał czy podróba?? A jaka jest cena tego Aqyue 938 i czy jest ona z wyciągiem oparów??

Na elektrodzie na ten temat czytałem ale odpowiedzi są dość różne jedni mówią że im się cały czas psują drudzy że wogole się nie psują i tak ciągle więc chcę zapytać was o zdanie??

Link do komentarza
Share on other sites

Wiesz co, może trochę źle zrozumiałem. Tą Twoją stacje od razu po kojarzyłem jako AOYUE. ale wbiłem na allegro i mówiąc szczerze Hot Air 968 i Aoyue 968 to jedno i to samo. Jak zamówisz kontener to się to będzie mogło nazywać nawet Bosh 968, czy jaką sobie nazwę nie wymyślisz, Chińczycy wystrugają co chcesz i nazwą jak chcesz.

Podsumowując, nie ważne czy kupisz HotAir czy Aoyue, według mnie to jedno i to samo 😃, a jak chcesz już koniecznie kupić to kup po najniższej cenie!

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

No tak ale podobno są oryginały i podróby tylko nie wiem jakie są oryginały.

[ Dodano: 15 Mar 10 05:19 ]

DOwiedziałem się że oryginał to : Ayoue 968 a podróba to Aoyue 968.

Link do komentarza
Share on other sites

Wiem że nie bolą i ten temat przeczytałem już dawno. Ale pisałem już że na eletrodzie ludzie różnie piszą i dla tego chcę poznać jeszcze waszą opinie z tego forum.

Link do komentarza
Share on other sites

No tak jak pisałem, miałem przyjemność się pobawić taką stacją, może nawet tym modelem bo to było parę lat temu, a średnio pamiętam którym. Ogólne wrażenia były takie, że to działa nawet całkiem sprawnie, jak jest z awaryjnością to już nie wiem. Mówiąc szczerze wątpię by tu ktoś używał jak zaawansowanego sprzętu, tylko ludzie z elektrody coś Ci doradzą.

Link do komentarza
Share on other sites

To nie wątp czy ktoś korzysta bo jeden się znalazł 😃 Ja mam Aoyue 968 już ponad dwa lata (nie jest eksploatowana że tak powiem serwisowo) i ani razu nic się z nią nie działo, więc mogę stanowczo polecić. Jedyne na co można narzekać że przy górnej granicy grzania (powyżej 420*C) kolba potrafi się trochę grzać (na początku można się przestraszyć że można się poparzyć). Części zamienne z tego co patrzałem też są dosyć łatwo dostępne. Suszarka (hot air) działa również dobrze. Groty można kupić od 5 zł bodajże (musiałem dokupować niedawno bo się spalił). Jedyne co mnie trochę drażni to to że przewód do aira jest na stale przymocowany, nie wiem jak to wygląda w innych konstrukcjach. A i jak kupisz jakiegokolwiek aira to nie wyłączaj wtyczki z gniazdka przed wyłączeniem sprężarki (automatycznym po wciśnięciu off). Wtedy maszyneria wystudzi grzałkę do ok 90*C i się samoa sprężarka wyłączy 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Dzięki za wypowiedź. Czyli nie ważne czy kupie Hot Air 968 czy Aoyue 968 bo to jest to samo?? Aha i jeszcze raz mi wytlumacz to wyłączanie tej sprężarki. I ostatnie pytanie czy groty czesto się przepalają (i co to znaczy) bo w mojej transformatorówce to grot się szybko psuje a bardzo często muszę go na początku dokręcić bo nie grzeje.

Link do komentarza
Share on other sites

Ja w swojej 938 grot mam od nowości (3 lata), nawet służył do obróbki plastiku 😃 i nadal żyje. Choć moja mikro stacja jest równie małej mocy, tak więc to przez to.

Link do komentarza
Share on other sites

Masz na stacji 3 przełączniki kołyskowe, 1 za grot, 2 za wyciąg i trzeci za aira. Jeśli działałeś na gorące powietrze, to wyłącz najpierw tym przełącznikiem z przodu, sprężarka będzie dalej chodzić, i dobrze bo wychładza grzałkę. Jak temperatura powietrza wylotowego spadnie do około 90 stopni C to sprężarka się wyłączy, wtedy można odłączyć zasilanie całkowicie.

Co do wypalania grotów to zależy ile się lutuje, podstawowy jaki dodali do stacji wypalił się po dwóch latach średniego eksploatowania. Grot jak się wypala wtedy traci swoje właściwości, cyna może się go bardziej trzymać (albo mniej), a nawet mogą w nim powstać otwory (grot będzie pusty w środku). Nie wiem czy wszystkie groty tak pokazują zużycie, ale w tym co ja mam widziałem że już nie ma polewki (tego stopu na końcówce grota) 😃

Z kolei jak lutowałem xytronikiem to grot się wyłamywał (pękał) i taki zużyty był lżejszy od nowego.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.