Skocz do zawartości

Jednostki napędzające Quadrotor


feriar

Pomocna odpowiedź

Witam,
ostatnio w przeczesywaniu google w poszukiwaniu jakich kolwiek danych na temat budowy quadrotora doszedłem do wniosku iż muszę dowiedzieć się jakie mają być jednostki napędowe. Znalazłem w e-sklepie (modele.sklep.pl) silniki które myślę że by dały radę oto one:

-Graupner SPEED 400 6V

-Graupner SPEED 280 6V

co do konstrukcji to myślę że będzie ważyła około 500g bo w sumie waga jest najważniejsza

Link do komentarza
Share on other sites

Hmm, to już są troszkę zagadnienia z dziedziny modelarstwa. Przeważnie w heli i większych samolotach stosowane są silniki klasy 400, w modelach kołowych i łodziach też. Ważne jest żeby kupić silnik o dużej ilości rpm, no i małej ilości zwojów, takie silniki mają najlepsze osiągi. Poszukaj sobie o silnikach 3fazowych modelarskich, maja super osiągi przy niskiej wadze. Kolejna kwestia to będzie dobranie śmigła, tak żeby uzyskać największy ciąg, ale w tej kwestii już nie bardzo się orientuję. Nie wiem czy się wyrobisz w 500g, przy 4 silnikach, które ciągną jak opętane, będzie potrzebny pakiet o dużej pojemności, ale to też wiąże się niestety z wagą.

Link do komentarza
Share on other sites

co do śmigieł to widziałem na niektórych filmikach i zdjeciach jakie są, więc zaczełem poszukiwane i po 15minutach znalzłem całkiem przyzwoite wirniki [w cenie i wogóle ;d]. Więc są one od użytkownikach ram2spj spod tej aukcji

[ Dodano: 17 Mar 10 06:07 ]

wiem że to może zabrzmi dźwinie nawet bardzo, ale niechce wydać fortuny na quadrotora ;]

[ Dodano: 17 Mar 10 06:15 ]

po małym researchingu znalazłem przyzwoite silniki

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Śmigło ogonowe? Stosunkowo mały ciąg generuje, bo nie napędza, tylko powstrzymuje ruch wokół osi wirnika głównego, więc zapomnij o tym. Druga sprawa, no i najważniejsza. Poszukaj jakichś sensownych śmigieł do zwykłych modeli klasy 400 a nie kombinuj z jakąś tandetą bo to się od ziemi na tym nie oderwie.

Link do komentarza
Share on other sites

No niestety nie da się zrobić quadrotora bez silników ze znaną ilością obrotów. Ze względu na sposób sterowania silnikami trójfazowymi, znasz ich obroty, a jest to najprostszy sposób na utrzymanie robota w poziomie, czyli równowadze. Do tego dochodzi sprawność tych silników oraz ich moc nieporównywalna z żadnym innym typem silnika.

Link do komentarza
Share on other sites

odpuść sobie i tyle 🙂

poczekaj aż znajdziesz prace, a do tej pory co najwyżej poczytaj o tym jak dobrać silnik, śmigła i ogólnie takie ustrojstwo zbudować 🙂

Zabawa z modelami latającymi i częściami do nich jest piekielnie droga, tym bardziej że na dzień dzisiejszy głupotą by było pakowanie się w szczotki. Co za tym idzie musisz kupić cztery bezszczotkowce, do tego cztery regulatory, do tego 4 komplety śmigieł, bardzo dobry pakiet, lub pakiety i raczej renomowaną ładowarkę 🙂

Nie oszukujmy się, bez tego nawet nie ma co zaczynać, a domyślając się Twoich funduszy, to raczej sfera marzeń dla gimnazjalisty 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.