Skocz do zawartości

Przesyłanie danych z arduino na inny komputer poprzez sieć wewnętrzną (nie wifi)


Jgdk

Pomocna odpowiedź

Mam taki problem, chciałabym odczytywać dane z czujnika dźwięku podłączonego do jednego komputera, na drugim komputerze podłączonym w tej samej sieci. Sieć światłowodowa, żadnej sieci wifi nie ma w budynku. Mam do dyspozycji arduino Uno wifi lun arduino 101, zakupiłam najprostszy czujnik dźwięku. Nie zależy mi na słuchaniu tego dźwięku, tylko odczytywaniu na wykresie zmian natężenia (częstotliwości dźwięku). W sumie mogłoby mnie nawet informować tylko o zmianie (byłby to dla mnie sygnał, że na aparaturze, którą obsługuję włączył się alarm). Wiem jak zrobić sobie układ pomiarowy z czujnikiem dźwięku i zapisywać dane na jednym komputerze. Nie mam pojęcia jak te dane przesłać po necie na drugi komputer? Nie wiem od czego zacząć? Pomożecie? 

Link do komentarza
Share on other sites

@Jgdk witam na forum 🙂

Dla formalności na początek - czy to jest tylko sieć wewnętrzna czy masz tam też dostęp do Internetu? Po drugie, czy masz możliwość wpięcia tam tych urządzeń do sieci? Tzn. czy administrator sieci nie blokuje dostępu do sieci dla innych urządzeń niż komputery? 

Link do komentarza
Share on other sites

Każdy z tych dwóch komputerów ma

dostęp do internetu. Administrator raczej nie wyda mi adresu IP na kolejny sprzęt ale te dwa komputery mają swoje adresy IP. Nie wiem jak jest z blokadą na zewnątrz, musiałabym informatyków zapytać. 

Link do komentarza
Share on other sites

Wydaje mi się, że najprościej by było po prostu napisać prosty program w Pythonie, który by działał cały czas na bliższym z komputerów, monitorował port szeregowy do którego jest podłączone dowolne Arduino (niekoniecznie z WiFi) i odebrane dane przekazywał na otwarty port w sieci. Na drugim komputerze można się do tego portu podłączyć choćby telnetem (ale można też i drugim, specjalnie napisanym programem) i odbierać te dane.

Napisanie programu wymagałby podstawowej znajomości Pythona, modułu socket i biblioteki pyserial.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.