Skocz do zawartości

Jakie są różnice między AiR'ami na Politechnice Gdańskiej


Gnuczi

Pomocna odpowiedź

Witam, wybieram się na Air na Wydziale Elektrotechniki i Automatyki w Gdańsku, okazało się, że my zajęcia będziemy mieli zdalnie, łącznie z laboratoriami... Na wydziale elektroniki, telekomunikacji i informatyki wszystko rusza normalnie co jest zdecydowanie nie fair. Zacząłem rozmyślać nad zmianą kierunku, tyle że tu pojawia się problem. Czym to się dokładnie różni. Szukałem w internecie już od dawna, ale nie mogłem znaleźć jednoznacznej odpowiedzi. Z góry dziękuję za pomoc 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

@Gnuczi witam na forum 🙂 Jestem absolwentem AiR na ETI PG. Na tym wydziale raczej poznasz teorię, zagadnienia związane ze sterowaniem, poznasz zagadnienia związane z automatyką w budynkach, do tego będzie bardzo dużo matematyki itd. Roboty przemysłowe to raczej epizod - przez całe studia miałem chyba jedne zajęcia z robotami przemysłowymi. Czego dokładnie oczekujesz po tych studiach? W którą stronę chciałbyś później iść?

PS polecam też ten artykuł: Jak w praktyce wygląda studiowanie Automatyki i Robotyki?

Link do komentarza
Share on other sites

(edytowany)

@Treker do tej pory nie interesowałem się robotami, wybrałem ten kierunek ponieważ bylem typowym maturzystą który nie ma planu na przyszłość. Głównie zachęciła mnie świadomość programowania robotów i ich kontrolowania. 

@Treker a artykuł był pierwszym co przeczytałem na tej stronie, szkoda tylko ze nie ma alternatywnego, który pokazuje jak jest właśnie na WETI

Edytowano przez Gnuczi
Link do komentarza
Share on other sites

Skończyłem AiR na innej uczelni ale zakładam, że wszędzie jest podobnie - gdyby mój pierwszy rok był zdalny to za dużo bym nie stracił ponieważ jakieś bardziej praktyczne laborki zaczęły się dopiero na drugim roku. Na pierwszym był głównie matma, matlab, liczenie sygnałów, programowanie w C i C# czyli w główniej mierze taka forma zajęć by nie przeszkadzała.

  • Lubię! 1
  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Faktycznie, jak teraz sobie przypominam pierwszy rok na ETI to, za moich czasów (kilka lat temu), na pierwszym roku były raczej bardzo ogólne przedmioty (matematyka, fizyka), brak przedmiotów typowo technicznych. Chyba nie było wtedy żadnych sensownych laborek. Pamiętam tylko, że były zajęcia z "informatyki", na których wyznaczało się trasę w Google Maps, więc raczej przy zdalnej nauce nic się nie traci 😉 Z tego co pamiętam na EIA jest chyba kładziony większy nacisk na mechanikę i ogólną budowę urządzeń. Po ETI zdecydowana większość osób jest później programistami.

  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.