Skocz do zawartości

Enkoder obrotowy z przyciskiem Grove - ale jak skorzystać z przycisku?


Wrona

Pomocna odpowiedź

Nabyłam enkoder by podjąć próbę zastąpienia 4 potencjometrów jednym takim cudeńkiem. Podpiołem go do Arduino i w zasadzie działa jak należy. Jednak nie załapałem na jakiej zasadzie wykrywać można naciśniecie przycisku. Pomoże ktoś?

Link do produktu: https://botland.com.pl/pl/grove-enkodery-i-potencjometry/11309-grove-enkoder-obrotowy-z-przyciskiem.html?search_query=enkoder+grove&results=6.

 

Link do komentarza
Share on other sites

Po prostu enkoder ma co prawda przycisk, ale nie wyprowadzony na gniazdo.

Na płytce po przeciwnej stronie niż gniazdo masz dwa piny, jeden z nich podłączony do masy, drugi do przycisku. Podłącz ten drugi do jakiegoś wejścia Arduino i wykrywaj jako normalny przycisk (przez digitalRead).

A następnym razem kup np. coś takiego: https://botland.com.pl/pl/enkodery/6903-enkoder-z-przyciskiem-20-impulsow-12mm-ec11-pionowy.html - też trzeba lutować ale dwie dychy tańszy.

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Tak coś podejrzewałem, ale liczyłem że się mylę. Kupiłem go by zrobić pierwszy projekt bez żadnego lutowania. Wszystko miało być na gotowych złączach Grove. Lenistwo kosztuje a i tak nie obejdzie się bez wkładu własnego. Dzięki.

 

Link do komentarza
Share on other sites

1 minutę temu, Wrona napisał:

Kupiłem go by zrobić pierwszy projekt bez żadnego lutowania

Na upartego wciśniesz końcówki tego enkodera który zaproponowałem do żeńskiego kabelka połączeniowego. A jeśli koniecznie bez lutowania - masz jeszcze coś takiego: https://botland.com.pl/pl/enkodery/14273-czujnik-obrotu-impulsator-enkoder-z-przyciskiem-iduino-se055-5903351242042.html

To już wepniesz bez problemu nawet w płytkę stykową.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.