Skocz do zawartości

Moj robocik - manipulator


adamusx

Pomocna odpowiedź

Podoba Ci się ten projekt? Zostaw pozytywny komentarz i daj znać autorowi, że zbudował coś fajnego!

Masz uwagi? Napisz kulturalnie co warto zmienić. Doceń pracę autora nad konstrukcją oraz opisem.

No cóż piękny manipulator,sam próbowałem taki robić, lecz u mnie ten pierwszy silnik (od pionu) miał wielki problem z podniesieniem tego drugiego choć silniki były takie same ,wiec nie kontynuowałem projektu : / A ty miałeś podobne problemy?

Link do komentarza
Share on other sites

To są silniki od wycieraczek z przełożeniem ślimakowym... Pracują powoli ale mocno. Więc nie powinny mieć problemów z udźwigiem choć w żółwim tępie. (+ samoczynnie się blokują co jest ich kolejną zaletą dla takich zastosowań)

Bardzo ciekawy projekt.. jednak autor mógłby wrzucić tutaj opis.. bo ta stronka działa jak chce 😕

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

To są silniki od wycieraczek z przełożeniem ślimakowym... Pracują powoli ale mocno. Więc nie powinny mieć problemów z udźwigiem choć w żółwim tępie.

A co myślicie o zastosowaniu zwykłego silnika z przekładnią planetarną. Wydaje mi się, że również nie powinno być problemu z udźwigiem a za to prędkość byłaby większa

Link do komentarza
Share on other sites

A co myślicie o zastosowaniu zwykłego silnika z przekładnią planetarną. Wydaje mi się, że również nie powinno być problemu z udźwigiem a za to prędkość byłaby większa

Przekładnia planetarna ma ogromną wadę w porównaniu z przekładnią ślimakową - nie jest samohamowna.

Link do komentarza
Share on other sites

Przekładnia planetarna ma ogromną wadę w porównaniu z przekładnią ślimakową - nie jest samohamowna.

To prawda. Ponadto jest dosyć głośną przekładnią. Włączyłem się do tematu, ponieważ jestem na razie na etapie zbierania materiałów do budowy podobnego manipulatora. Posiadam dwa silniki od wkrętarek zintegrowane z przekładnią planetarną. Nie wykonałem jeszcze prób więc na razie wydaje mi się, że powinny zdać egzamin (do zmiany położenia ramienia). SEBRE, co o tym myślisz.

Link do komentarza
Share on other sites

Według mnie do ramienia nie bardzo nadają się przekładnie inne niż ślimakowe, zauważ, że aby utrzymać określoną pozycję ramienia, będziesz musiał utrzymywać cały czas jakiś niezerowy prąd na silniku, który będzie musiał przeciwdziałać grawitacji poprzez utrzymywanie silnika w jednej pozycji i to praktycznie na zwarciu. Przy ślimaku, po prostu wyłączasz silnik a ramię pozostaje w miejscu. Wiem, że nie zawsze da się użyć ślimaka, ale coś za coś.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Ok. masz rację. Należałoby zatem założyć na wstępie maksymalne bądź dopuszczalne obciążenie ramienia i wtedy zacząć dobierać przekładnie oraz silnik - jeśli dobrze rozumuję. A jak mają się do tego serwa modelarskie, które montowane są bezpośrednio do ramienia. Jeszcze ich nie rozbierałem, jaka tam jest zastosowana przekładnia. Może więc zamiast silnika z przekładnią zastosować serwo?

Link do komentarza
Share on other sites

Serwo ma również zwykły silnik dc i zwykłą przekładnię (nie ślimakową), w serwie to jego elektronika pilnuje aby utrzymana była zadana pozycja, dlatego pod tym względem serwo jest lepsze od zwykłych silników.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.