Skocz do zawartości

Schemat wagoworkownicy. Proszę o pomoc w ocenie schematu. Fritzing


xhydromovie

Pomocna odpowiedź

Cześć, potrzebuję pomocy w ocenie mojego schematu.

Projekt to wagoworkownica. Wykonałem już jeden prototyp, działa ale nie idealnie. Teraz próbuję zrobić drugą wersję - poprawioną.

Największym problemem w pierwszej wersji był "zawyżony' pomiar po włączeniu silnika. Tak jakby natężenie/napięcie zmieniało się w układzie. Przetwornica była podłączona tak jak na załączonym schemacie. Główne zasilanie pobierałem z akumulatora ciągnikowego.

Załączam grafikę z schematem i proszę o 'opinię'. Głównie chodzi mi o połączenie przetwornicy z arduino. Chciałbym osiągnąć stałe napięcie w układzie sterującym ze względu na elektronikę pomiarową.

 

 

schemat ver 0.1_bb.jpg

Link do komentarza
Share on other sites

@xhydromovie

7 godzin temu, xhydromovie napisał:

Największym problemem w pierwszej wersji był "zawyżony' pomiar po włączeniu silnika.

Możliwe że filtrowanie układu zasilania było kiepskie, trzeba by sprawdzić jak to wyglądało.

Co właściwie robi ten silnik, bo na schemacie podłączasz go do zasilania jakby stale się kręcić nie zależnie od Arduino.

Link do komentarza
Share on other sites

(edytowany)

@Gieneq Silnik napędza krótki (1m) taśmociąg na maszynie rolniczej. Użyłem sterownika bts7960 ponieważ chcę sterować prędkością silnika zależnie od ilości nasypanych ziemniaków. Tzn 0-13kg 100% prędkości -> 13-15,5 50% prędkosci.

W poprzedniej wersji schemat wyglądał podobnie, przetwornica za to była taka jak na załączniku. Jak mogę zadbać o lepsze filtrowanie? Rozumiem że użyć odpowiednich kondensatorów?

 

Co do kręcenia się silnika niezależnie od Arduino to zapomniałem podłączyć sterownika na schemacie ale będzie połączony 6 pinami do Arduino i 2 do zasilania.

 

7871_1.jpg

Edytowano przez xhydromovie
Link do komentarza
Share on other sites

21 godzin temu, xhydromovie napisał:

Jak mogę zadbać o lepsze filtrowanie? Rozumiem że użyć odpowiednich kondensatorów?

Tak dodaj trochę kondensatorów ceramicznych i elektrolitycznych i zobacz czy jest poprawa. Też napisz jakie są zmiany napięcia i natężenia o których piszesz.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.