Skocz do zawartości

Problem z podłączeniem złącza żeńskiego jack 3,5mm oraz złącza USB 2.0 Type A


Lay-Z

Pomocna odpowiedź

Hej,
męczę się z projektem, w którym potrzebuję podłączyć złącze Jack 3,5mm. I tutaj zaczynają się schodki. Złącze to ma kilka nóżek i kompletnie nie wiem jak to podłączyć. Datasheety też niewiele mi mówią, ponieważ nie  umiem się w nich połapać. Pracuję w programie Altium Designer i jak na razie wygląda to tak:

image.thumb.png.95ce675b651383afae6562d9c11537bd.png 

To złącze jest na wejściu i zbiera dźwięk (więc służy jako mikrofon). Sygnał później leci do wzmacniacza. Kolejne złącze służy do wyjścia (podepnę do tego jakieś głośniki). I jest tam sygnał, który wychodzi ze wzmacniacza i wygląda to tak

image.thumb.png.d2259fac85be499da0d9237639c02d15.png

Kolejnym problemem, z który stanął na mojej drodze to podłączenie złącza USB. To złącze ma za zadanie niesymetrycznie zasilić wzmacniacz. Wygląda to tak:

image.thumb.png.97c1fbe634450aacdabc46de81ddc188.png

Nie ma zielonego pojęcia czy jest to dobrze podłączone, jednak jest to jedyne co udało mi się ustalić od jakiś2 tygodni 😕 . Liczę na waszą pomoc, za którą z góry dziękuję!

Link do komentarza
Share on other sites

@Lay-Z jeśli nie wiesz jak zidentyfikować poszczególne piny to warto zerknąć do biblioteki danego elementu - zobacz gdzie są umiejscowione poszczególne sygnały w modelu elementu, który będzie użyty na płytce.

17 godzin temu, Lay-Z napisał:

Kolejnym problemem, z który stanął na mojej drodze to podłączenie złącza USB. To złącze ma za zadanie niesymetrycznie zasilić wzmacniacz. Wygląda to tak:

Trochę nie rozumiem tego pytania. Chciałeś po prostu wyciągnąć 5 V ze złącza USB?

Link do komentarza
Share on other sites

@Treker Co do złącza USB, to tak, de facto z niego jest mi potrzebne tylko zasilanie. A co do Jacka to właśnie szukałem datasheetów, ale do części nie było, a te co udało mi się znaleźć, to nic mi nie mówiły, stąd moje pytanie 😕 

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.