Skocz do zawartości

Podwinięte rogi w drukowanym elemencie.


Atypowy

Pomocna odpowiedź

Cześć wszystkim, 

nie dawno zakupiłem drukarkę 3d Ender 3 V2 i jestem z niej bardzo zadowolony jakością wydruków. Ostatnio gdy drukowałem mały pojemnik, w trakcie zauważyłem że rogi pojemnika podwinęły się do góry.(zdjęcie) Macie jakiś pomysł, żeby to zniwelować? 

Liczę na waszą pomoc :) 

IMG_20201223_121223.jpg

Link do komentarza
Share on other sites

No to na szkle bez niczego zawsze się będzie podwijać.

Kup np. Need-It (ja tego używam, polecam do PLA/PET-G/TPU), Dimafix czy coś podobnego.

Na razie po prostu przetrzyj dokładnie szkło zwykłym octem (niestety, przed każdym wydrukiem musisz powtórzyć bo szkło musi być idealnie czyściutkie bo inaczej będzie się odklejać). Możesz spróbować lakieru do włosów (podobno działa, nie próbowałem). Rozumiem że dysza jest prawidłowo ustawiona (wysokość, choćby na paragon czy kartkę)? A szkło jest płaskie a nie jakieś wygibaśne?

 

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

5 minut temu, ethanak napisał:

No to na szkle bez niczego zawsze się będzie podwijać.

Kup np. Need-It (ja tego używam, polecam do PLA/PET-G/TPU), Dimafix czy coś podobnego.

Na razie po prostu przetrzyj dokładnie szkło zwykłym octem (niestety, przed każdym wydrukiem musisz powtórzyć bo szkło musi być idealnie czyściutkie bo inaczej będzie się odklejać). Możesz spróbować lakieru do włosów (podobno działa, nie próbowałem). Rozumiem że dysza jest prawidłowo ustawiona (wysokość, choćby na paragon czy kartkę)? A szkło jest płaskie a nie jakieś wygibaśne?

 

Dzięki za radę, kupię Need-It i zobaczę. 

Link do komentarza
Share on other sites

1. użyj czegoś co poprawi adhezję elementu ze stołem, niby PLA nie potrzebuje, ale często pomaga przy dużych gabarytach. np 3D Liquid Need IT. (kolega ethanak mnie ubiegł) spray do włosów działa całkiem dobrze, taki ze stokrotki taft power mega strong 5, ale 3d liquid lepiej sprawdza się z asa i pet-g

2. spróbuj osłonić drukarkę przed ciągłym ruchem powietrza, jak np. przeciągi,  z dala od okna i drzwi, ustaw w kącie i zrób gablotkę z stołu ikea lack, albo pudełka, styropianu, osłony z foli aluminiowej na szybę samochodu,  cokolwiek co masz pod ręką.

3. zwiększ temp. stołu.

4. minimalnie obniż dyszę, lub podnieś stół, żeby pierwsza warstwa dobrze się przyczepiła.

Edytowano przez polihedron
Link do komentarza
Share on other sites

25 minut temu, polihedron napisał:

1. użyj czegoś co poprawi adhezję elementu ze stołem, niby PLA nie potrzebuje, ale często pomaga przy dużych gabarytach. np 3D Liquid Need IT. (kolega ethanak mnie ubiegł) spray do włosów działa całkiem dobrze, taki ze stokrotki taft power mega strong 5, ale 3d liquid lepiej sprawdza się z asa i pet-g

2. spróbuj osłonić drukarkę przed ciągłym ruchem powietrza, jak np. przeciągi,  z dala od okna i drzwi, ustaw w kącie i zrób gablotkę z stołu ikea lack, albo pudełka, styropianu, osłony z foli aluminiowej na szybę samochodu,  cokolwiek co masz pod ręką.

3. zwiększ temp. stołu.

4. minimalnie obniż dyszę, lub podnieś stół, żeby pierwsza warstwa dobrze się przyczepiła.

Dzięki za pomoc 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

7 minut temu, Atypowy napisał:

zwiększ temp. stołu.

Dla PLA powyżej 60° bym nie polecał. Ja dla PLA robię pierwszą warstwę na 60°, a potem schodzę do 40. Need-It ładnie trzyma powyżej 30, a po pierwsze nie grzeję bez potrzeby wydruku (PLA tego nie lubi), po drugie potem nie muszę długo czekać aż stół ostygnie.

 

Link do komentarza
Share on other sites

Przy pla używam glue stick zenith. Tani. Na długo wystarcza, latwo zmywalny ciepłą wodą. Cienką warstwę na rozgrzany stół. Kiedyś do 60 st. Ale zszedłem do 40 po jakimś czasie i też daje radę.

i-zenith-klej-w-sztyfcie-25g-transparentny.thumb.jpg.1c3bac7581ea62a00788fa50d5b6c40d.jpg

 

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.