Skocz do zawartości

Silnik BLDC i sterownik do rehabilitacji ręki


paulina123

Pomocna odpowiedź

Witam, 

Mam pytanie do drogich forumowiczów bardziej obeznanych z tematem bezszczotkowych silników. 

Może najpierw nakreślę problem. Buduję cos w rodzaju pojazdu jeżdżącego służącego do rehabilitacji ręki -  ruchomej platformy, na której będzie umieszczone przedramię. Urządzenie to ma poruszać się na niewielką odległość (mniej więcej 50 cm), sama prędkość urządzenia również nie powinna być zawrotna, aby tej mojej ręki nie wyrwać. Tutaj pewnie pojawi się pytanie, czemu nie zwykłe silniki szczotkowe lub przyjazne serwonapędy. Otóż w celach rehabilitacji chciałabym również sama tą platformą poruszać, nie obciążając przy tym silnika. Dlatego zdecydowałam się na trzy silniki (3 koła) bezszczotkowe. 

Znalazłam takie oto silniki bezszczotkowe: https://botland.com.pl/silniki-bldc-bezszczotkowe/9325-silnik-bezszczotkowy-redox-bl-2750850.html. Do tego sterowniki: https://botland.com.pl/sterowniki-silnikow-bezszczotkowych-bldc/1398-sterownik-silnika-bezszczotkowego-bldc-redox-30a-5903754000065.html.

I tutaj pojawia się moje pytanie. Czy obeznani w temacie forumowicze uznają mój pomysł za dobry? Czekam na wszelkie uwagi i pytania. 

Link do komentarza
Share on other sites

Trudno mi zrozumieć jak to ma wyglądać. Ale ten regulator, tak jak większość tych prostych i tanich potrafi tylko sterować silnikiem BLDC do którego jest dołączone śmigło - chodzi o łatwy start.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Cześć!

Temat wydaje się ciekawy, jednak jestem na 100% pewien, że ten sterownik silnika kompletnie nie nadaje się do tego zastosowania.
Aby sterować w opisany przez Ciebie sposób silnikiem bldc idealne będzie zastosowanie sterownika obsługującego enkoder (hale nie pozwolą precyzyjnie sterować napędem.
W pracy dużo zajmuję się podobnymi tematami. Jeśli jeszcze nie masz wybranych/kupionych komponentów mogę pomóc zrobić to tak by efekt był zadowalający.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.