Skocz do zawartości

STM32 BluePill problem z połączeniem USB


ewemarkam

Pomocna odpowiedź

Cześć

Mam problem dostałem od kolegi o ile bootloader udało się wgrać, wywalając rezystor R3, inaczej nie chciał wejść w tryb programowania. Ale jeden problem pozostał od samego początku, windows nie może poprawnie go zidentyfikować. Nie zależnie który, W7 jak i W10. Nie mogę sterownika żadnego zainstalować do niego. Jak szukałem nie ma jakiegoś typowego, ma chyba podejść FTDI. Mam interfejs z FTDI i działa, bo udało się zaprogramować bootloader, ale płytki STM32 po podłączeniu przez usb nie widzi. 

Połączenia z gniazda USB do układu STM32 sprawdziłem, jest poprawne połączenie. 

Link do komentarza
Share on other sites

1. Linia DP powinna być podciągnięta poprzez rezystor 1.5kR 1% do VCC
2. Zalecane jest zastosowanie kondensatora 4.7uF ESR<2.2R na linii VBUS (jeżeli urządzenie jest zasilane bezpośrednio z USB)
3. Niezbędne jest zainstalowanie sterowników od STM (instalują się razem z oprogramowaniem od ST)
4. Sprawdź taktowanie kwarcu, bo często odbiega ono od tego wymaganego przez STM i USB nie chce się poprawnie enumerować
5. Jak masz pod ręką coś z linuxem polecam tam sprawdzić, bo Windows to obecnie imo najgorszy system operacyjny i jego jedyne sensowne zastosowanie to granie w gry, bo na inne platformy nie są wydawane... Często jak Windows nie ładował sterowników to sprawdzałem pod Linuxem i często chodziło bez zająknięcia. Wtedy wykluczasz problem systemowy (***** *********).

Ogólnie podłączenie Blue Pill pod USB graniczy z cudem... Dlatego ludzie często mówią by brać Black Pille na F411 😉 

Edytowano przez H1M4W4R1
Link do komentarza
Share on other sites

W dziale artykuły użytkowników jest mój artykuł pod tytułem "Port USB i bootloader w STM32f1C8T6 a Windows 10 i ARDUINO IDE". Odszukaj i zastosuj się do wskazówek i będzie po problemie.Jeśli chcesz mieć USB pod STM32Cube to musisz skonfigurować prawidłowo usb oraz odpowiednio wywołać.

Edytowano przez szymonw
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.