Skocz do zawartości

Zasilanie serwomechanizmów SG90


Krystian1456

Pomocna odpowiedź

Witam, robię projekt w którym używam serwomechanizmów SG90 (Mam tych serw 8 sztuk). Serwa są sterowane przez Arduino Uno. Natomiast chcę doprowadzić zewnętrzne zasilanie dla serw. 

Kiedy serwa zasilane są z zasilacza komputerowego przez 5V wszystko jest w porządku.  Natomiast potrzebuje zasilić serwa z baterii. Będzie to bateria Li-pol 7,4V 2200mAh, dlatego też będę potrzebował do tego przetwornicy napięciowej, żeby zamieniała napięcie na 5V i chcę na początku sprawdzić to na zasilaczu żeby później nie było problemu.

Problem pojawia się, kiedy doprowadzam napięcie 12V z zasilacza do przetwornicy żeby zamieniła mi to na 5V i próbuje zasilić tym serwa. Nawet przy jednym serwie SG90 pojawia się taki problem, że serwo szaleje. Kiedy zasilanie 5V jest prowadzone bezpośrednio z zasilacza problem ten nie występuje i serwo jest normalnie sterowane i zachowuje się tak jak powinno, ale kiedy tylko zasilanie przechodzi przez przetwornice napięciową, to serwo wykonuje jakiej chaotyczne ruchy i nie przesuwa się praktycznie wogóle tylko szaleje. Czy ktoś byłby w stanie mi pomóc? ponieważ nie mam pojęcia dlaczego tak się dzieje.

Przetwornice jakie używam to: 

https://botland.com.pl/przetwornice-step-down/2753-d24v25f5-przetwornica-step-down-5v-25a-pololu-2850.html 

https://botland.com.pl/przetwornice-step-down/8229-przetwornica-step-down-d-sun-10v-17v-18a.html

https://botland.com.pl/przetwornice-step-down/2967-przetwornica-step-down-lm2596-32v-35v-3a-5903351241397.html

Link do komentarza
Share on other sites

Jeżeli chodzi o połączenie tak to wygląda:

2017148227_Beztytuu.thumb.jpg.4c429e241aee2d9ecc58f863b636f078.jpg

Mierzyłem woltomierzem, na wyjściu jest 5V w każdej przetwornicy. W jednej jest standardowo ustawione żeby na wyjściu dawała 5V, natomiast w 2 kolejnych ustawiłem je na 5V na wyjściu.

 

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.