Skocz do zawartości

Bezchmurowy interfejs sieciowy dla roboodkurzaczy


Komentator

Pomocna odpowiedź

Bezchmurowy interfejs sieciowy dla roboodkurzaczy

Liczba ataków hakerskich na świecie rośnie wraz z liczbą domowych urządzeń podpiętych do Internetu. Problem ten nie omija nawet właścicieli automatycznych odkurzaczy. Rozwiązaniem tego problemu może być zmiana oprogramowania, które pozbawi nasz odkurzacz łączności z chmurą (bez utraty wielu funkcji).

UWAGA, to tylko wstęp! Dalsza część artykułu dostępna jest na blogu.

Przeczytaj całość »

Poniżej znajdują się komentarze powiązane z tym wpisem.

Link do komentarza
Share on other sites

Ja mam Neato D5, mało (chyba?) znana u nas amerykańska firma. Wybrałem go, bo znajomy miał D3 (też zamówiłem D3, a dostałem D5 przez przypadek, długa historia). W "wojnach odkurzaczy" deklasował onegdaj wszystkie inne marki, ma kształt litery D, dzięki czemu ~2x szerszą szczotkę, a i pojemnik na śmieci ponad 2x większy od konkurencji. W stosunku do popularnych Xiaomi widzę dwa minusy:
1) nie rysuje swojej ścieżki, tylko pokazuje "gdzie odkurzył, gdzie nie", przez co nie widać, jeśli gdzieś błądził czy walczył o dostęp; a czasem jak go obserwuję, to widzę, że algorytm jest daleki od optymalnego, robi jakby obszar wokół bazy, więc potrafi odkurzyć pół pokoju, potem wyjechać by ogarnąć połówkę kolejnego pomieszczenia i dopiero wraca dokończyć - co widać, jak czasem w połowie przerwie, widać wtedy prostokąt wokół bazy kończący się w połowie pomieszczeń;
2) dopiero znacznie droższy D7 ma mapę z podziałem na strefy, w niższych modelach nie da się oznaczyć np. "kuchni" i kazać mu odkurzyć tylko ten obszar (można to obejść rysując wirtualne ściany by zrobić mu korytarz do tego pomieszczenia).

Co ciekawe, firma udostępnia oficjalne SDK, więc na plus, ale niestety jest ono bardzo ubogie i nie pozwala na zbyt wiele. Liczyłem, że może udałoby się jakoś dodać mu wspomniane strefy, ale z tym API się nie da. Liczyłem też, że może wypuszczą aktualizację do tych starszych modeli, tak jak to zrobili z wirtualnymi ścianami (początkowo nie były dostępne dla D5, ale potem dodali), ale obawiam się, że ta linia jest już "zapomniana". Wspomniany soft w tym wątku nie wspomina by wspierał tę firmę.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.