Skocz do zawartości

Wideopołączenie pomiędzy dwoma telefonami.


SOYER

Pomocna odpowiedź

Cześć, jako, że idzie wiosna, zamówiłem nowy egzemplarz Sky Surfera. Jednak pojawia się problem z wideo nagrywaniem lotów. Moja stara kamerka przestała działać, a nie uśmiecha mi się wydanie 500 na jakąś nową sportówkę, bo mam jeszcze nie kupione nextiony.

Wpadłem na pomysł wykorzystania sterty starych telefonów leżących w szufladzie. Karta pamięci do środka i nagrywam w HD😁. Potem przyszedł pomysł by włożyć jeszcze kartę SIM, odpalić google DUO i cieszyć się FPV. 

Tutaj pojawia się pytanie do Was. Czy istnieje sposób, aplikacja, myk, by z telefonu bez karty SIM wysyłać strumień wideo na telefon, komputer itp. na odległość max. ok 500m?

Link do komentarza
Share on other sites

IP Webcam teoretycznie powinna dać radę, tylko wykorzystuje WiFi... Więc raczej odpada 😞 Działa dobrze, tylko nie testowałem reliability na dużych odległościach, ale znając WiFi to raczej nie wyciągnie tyle ile byś chciał 😞 Bez LoS maksymalna odległość WiFi 2.4 bez wzmacniaczy to było około 35m. 

Alternatywnie coś co pobiera dane z kamerki i transmituje po jakimś sygnale radiowym. Unity posiada sporo narzędzi nagrywających kamerkę, problem pozostaje tylko jak przesłać taką ilość danych na odległość 500m 😉

Ewentualnie MESH WiFi, ale raczej nie chcesz rozstawiać całej infrastruktury jak tylko chcesz sobie gdzieś polatać 😉 

EDIT: nowe opinie o webcam spadły, kiedyś ta aplikacja była bardzo dobra, ale widać nawet dobre aplikacje zżera chęć zarobku...

Edytowano przez H1M4W4R1
Link do komentarza
Share on other sites

(edytowany)

Akurat link video na 1.2GHz posiadam, mniej więcej coś takiego, choć nie wiem czy da się do tego podpiąć telefon. Inaczej, na pewno się da, tylko nie wiem jak🤔

Edytowano przez SOYER
Link do komentarza
Share on other sites

No i teraz to możemy rozmawiać 😉 

Tutaj raczej będzie ciężko, nie widziałem żadnych kart wideo pod USB, które mają wyjście kompozytowe, więc raczej nie pomogę (nie używałem nigdy kompozytu, prędzej VGA, ale to też nie za dużo). Spróbuj poszukać czy jest jakiś grabber USB wypuszczający kompozyt (wiem, że są USB->HDMI), ale czy kompozytowe są to nie powiem, bo nie mogę znaleźć.

Alternatywnie jakieś urządzenie pośrednie, ale to już przerost formy nad treścią... Poszukam zaraz jakiegoś filmiku o kompozytowym i sobie obejrzę czy da się to podpiąć pod jakieś MCU (wtedy życie byłoby łatwiejsze, bo wystarczyłoby ESP 😄)

Wtedy w banalny sposób piszesz aplikację na Androida, która używa kamerki (nawet w Unity) i transmituje sygnał po WiFi do serwera TCP/IP na ESP.

Patrząc na to, że ESP pozwala ci tylko na wyświetlanie skali szarości, to bez problemu dasz radę wyciągnąć ładną prędkość transmisji 😉 Przecież procesor w telefonie może bardzo szybko przerobić klatkę obrazu na skalę szarości - i to na dodatek zmieścisz się w 6 bitach per pixel 😉 Wtedy RAW to około 1.56MB/frame 😉

Jak masz gdzieś kurzące się ESP-32 możesz zawsze spróbować 😉 Ewentualnie jak będziesz potrzebować apki na telefon daj znać, to wieczorkiem spróbuję znaleźć godzinkę, by coś napisać i podesłać gotowy kod, ale powyższy poradnik praktycznie bez problemu to opisuje (tylko pamiętaj, by przy instalacji unity zainstalować SDK dla Androida oraz wsparcie dla buildów, domyślnie instaluje się tylko win+linux)

Edytowano przez H1M4W4R1
  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.