Skocz do zawartości

Malina nie wstaje


busz

Pomocna odpowiedź

Cześć,

chciałbym prosić Was o pomoc w związku z problemem z RPi 4B, podczas włączania pojawia się błąd: "raspberry gpio regulator sd-io-1v8-reg could not obtain regulator settings", płytka bardzo się grzeje, nawet porty USB, zauważyłem, że podczas włączania pojawia się grafika termometru (podczas planszy z gradientem). Sprawdziłem 3 karty microSD i na każdej jest to samo.

Czy ktoś miał podobny problem?

Link do komentarza
Share on other sites

1 godzinę temu, busz napisał:

Cześć,

chciałbym prosić Was o pomoc w związku z problemem z RPi 4B, podczas włączania pojawia się błąd: "raspberry gpio regulator sd-io-1v8-reg could not obtain regulator settings", płytka bardzo się grzeje, nawet porty USB, zauważyłem, że podczas włączania pojawia się grafika termometru (podczas planszy z gradientem). Sprawdziłem 3 karty microSD i na każdej jest to samo.

Czy ktoś miał podobny problem?

Cześć,

mi "Raspbbery Pi Compute Module 4" się przegrzewa, ale dopiero po obciążeniu wymagającym programem. Naklej najlepiej miedziany radiator na CPU i daj jakiś wentylator np. 5V można go wtedy zasilić z pinów GPIO wyprowadzonych na zewnątrz.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Share on other sites

Myślałem, o obudowie z wentylacją, obecnie korzystam z aluminiowych radiatorów w otwartej obudowie. Mimo to myślę, że musiało pójść coś głębiej, bo od momentu padnięcia już się nie włączyła. 😞

Link do komentarza
Share on other sites

12 godzin temu, busz napisał:

Myślałem, o obudowie z wentylacją, obecnie korzystam z aluminiowych radiatorów w otwartej obudowie. Mimo to myślę, że musiało pójść coś głębiej, bo od momentu padnięcia już się nie włączyła. 😞

Mozliwe, że poszedł jakiś scalak CPU, Flash itp. i robi zwarcie na zasilaniu. W takim przypadku to jest już raczej po RPI.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Witam!

Masz uszkodzony stabilizator 1,8V zasilający procesor.

Nie zrobiłeś czasem zwarcia na GPIO?\

Ja już napisano, płytka do utylizacji a następnym razem zastanów się co i gdzie podłączasz.

W tym komputerku nie ma żadnych zabezpieczeń, trzeba z tym jak z jajkiem.

Link do komentarza
Share on other sites

Cześć,

piny odpowiedzialne za 5V zabezpieczyłem zworką zgodnie z instrukcją na kursie "raspberry". Do maliny był podłączony tylko klucz Mqtt na USB, sprawdziłem odczyt temperatury i było ok, godzinę później chciałem sprawdzić jeszcze raz i odczyt był niedostępny, malina już nie wstała.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.