Skocz do zawartości

Jaką wybrać lutownice?


Maxo

Pomocna odpowiedź

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Co do lutownic to moim zdaniem najlepiej mieć 2:

- transformatorówke, ok 100W, należy pamiętać o dobrym styku w miejscu przykręcania grota, bardzo dobra do lutowania kabli

- grzałkową, 40W, ja kupiłem za ok 15-25zł, po jakimś czasie potrafi się przepalić ale koszty do przebolenia, dobrze się lutuje nią na płytkach drukowanych a jeśli ma dobrze zaostrzony grot to nawet nieźle SMD daje radę (ale to zależy od umiejętności bo sam kiedyś lutowałem elementy mniejsze od SMD transformatorówą), dobrze mieć do kompletu gąbkę do czyszczenia lub druciak (takie coś czego się urzywa do mycia garnków, tylko trzeba patrzeć żeby stalowe kupić) i utrzymywać grot cały czas w czystości.

Jeśli ma się więcej kasy można zainwestować w stację lutowniczą (ja się nie wypowiem bo nie mam 😋 a o takiej za 1000Zł na której pracowałem opowiadał nie będę bo to bajka 😋)

Link do komentarza
Share on other sites

Ja chciałem kupić taką stacje z lutownicą, wyciągiem oparów i hotem, ale stwierdziłem że się nie opłaca bo za 270zł to chyba długo by nie pożyła, więc na dniach zamawiam xytronic'a 369.

Link do komentarza
Share on other sites

ja uważam to za najlepsze rozwiązanie... Patrząc na cenę bo jak ktoś ma więcej pieniędzy to oczywiście niech zobaczy na jedne z najdroższych i porówna parametry xD

Link do komentarza
Share on other sites

Ja i treker kupiliśmy lutownice Xytronic 369. Są rewelacyjne. Do 320*C rozgrzewa sie 18sek (mierzyłem zegarkiem 🙂 ). Groty są pokryte platyną, przez co nie do zajechania. Naprawdę je polecamy.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.