Skocz do zawartości

Wielozadaniowość w C


Krawi92

Pomocna odpowiedź

Zawsze to lepsze niż ładowanie delayów przy każdej okazji, tak samo chyba każdy tutaj rozumie że temat dotyczy małego osmiobitowca i ten "multitasking" jest nieco naciągany. @Krawi92 fajnie to ogarnąłeś brawo! 

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Pisałem coś o implementowaniu wielowątkowości na atmegach? Da się, prawda?

Uruchomienie pięciu diod na atmedze nie wymaga krzesania iskier czy używania SuperZajefajnejBibliotekiDoMiganiaDiodami. Rozumiem że zrobiłeś to na Timers? To teraz spróbuj bez tego.

Link do komentarza
Share on other sites

8 minut temu, ethanak napisał:

Uruchomienie pięciu diod na atmedze nie wymaga krzesania iskier czy używania SuperZajefajnejBibliotekiDoMiganiaDiodami. 

Nie no jasne...ja tak tylko zartowalem z tymi iskrami😉

8 minut temu, ethanak napisał:

Rozumiem że zrobiłeś to na Timers? To teraz spróbuj bez tego.

No na millis() wbudowanym...no a bez timera to chyba by bidusia byla...😕

No chyba ze chodzi o biblioteke timers...jak tak to nie uzywam...

Edytowano przez farmaceuta
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Oczywiście że można. Nie trzeba Timers, czy ukochanych przez jednego z interlokutorów tablic funkcji.

Pamiętaj: obowiązuje zasada KISS. Jak się da coś zrobić prosto to nie trzeba komplikować. Tyle. Jak masz zrobić sobie kanapkę z kiełbasą to bierzesz chleb, masło, kiełbasę i nóż - nie musisz mieć super biblioteki przepisów.

Link do komentarza
Share on other sites

14 minut temu, ethanak napisał:

A czemu bidusia? Co, ifa Ci ukradli czy co?

No na samym if'ie roznych interwalow raczej nie zrobie...potrzebuje timera jakiegos...no na atmegach...na tych lepszych prockach to nie wiem, pewnie da sie inaczej, ale jak juz pisalem prosty avr tez ma swoje zalety i korzystac mozna zwlaszcza dla poczatkujacych..(jak ja😉)

Link do komentarza
Share on other sites

27 minut temu, ethanak napisał:

czy ukochanych przez jednego z interlokutorów tablic funkcji.

Nie raz pisałem że nie lubię spaghetti 😉 skoro już przy kulinariach jesteśmy 

Edytowano przez _LM_
Link do komentarza
Share on other sites

Aj, uderz w stół, a nożyce Cię opieprzą 🙂 Ja też wolę pasta con cośtam:)

@farmaceutaOczywista oczywistość. Tyle że atmega potrzebuje jakiegoś tam timera czy przerwania, a w takim np. Pico masz do dyspozycji licznik mikrosekund. Atmegi są fajne, attiny też (mam w domu parę urządzeń opartych właśnie na attiny13), ale to już dzisiaj jest historia. Można umieć, nawrt trzeba umieć, ale nigdy nie wolno polecać protez. Jak ktoś chce programować attiny to zaprogramuje. Jak będzie chciał coś innego to też. Ale nie traktuj swoich (całkiem zresztą sensownych) wywodów jako jedyne możliwe rozwiązania.

Link do komentarza
Share on other sites

6 minut temu, ethanak napisał:

Ale nie traktuj swoich (całkiem zresztą sensownych) wywodów jako jedyne możliwe rozwiązania.

Alez oczywiscie Ja ich tak nie traktuje...jezeli cos wiem to staram sie pomoc, jesli nie wiem to siedze cichutko, jesli nie jestem pewny to sie do tego przyznaje...ale nie traktuje tego co mowia jak jedyne sluszne rozwiazanie..(to nie moj typ charakteru😉 byc moze w ktoryms miejscu sie nie zrozumielismy) a po drugie to za cieniutki jestem zeby ustalac co jest lepszym rozwiazaniem...ehh takie tam filozofie😅

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.