Skocz do zawartości

Zasilanie silników DC


Jasperslon

Pomocna odpowiedź

16 minut temu, Jasperslon napisał:

 A jest możliwe żeby może gdzieś prze kable uciekał, bo wykorzystałem kilka starych kabli usb do zasilania i łączeń ?

Tak jest to mozliwe, nie tyle co by "uciekal" ale jesli te kable sa skromne (cieniutkie) to moga nie dawac rady puscic tyle pradu ile potrzeba...

Jak masz miernik to ustaw na ampery i wepnij sie w szereg do ktoregos kabla od zasilania i sprawdz jaki bedzie pobor gdy silniki kreca sie swobodnie "w powietrzu" i jaki prad bedzie podczas jazdy jesli to mozliwe...(istnieje tez mozliwosc ze ktorys z silnikow sie uszkodzil, posiadalem takie dwa i od samego lezenia po roku sie rozsypaly..doslownie!)

Link do komentarza
Share on other sites

@farmaceuta @farmaceuta  podczas jazdy włsnie nie mam jak sprawdzić, i wgl mam jakis zepsut ten miernik bo na amperach mi nic nie pokazuje, ale napięcie przy silnikach ma swobodnej jezdzie przy silniku który sie szybko kręci to tak 3.00 V-3.10 V w 2 których kręcą się słabiej to jest 1.70-1.80 a w jednym co sie nie kręci 0.60-0.80 jak go postawie to kręcą się mniej wiecej równo, Może wina leży po stronie kabli bo poprawiłem jedną izolacje i jakby żwawiej kręci. A tak wgl to wcześniej pisano o 2 rozwiązaniach zmiana zasialnia albo sterownika silników czyli to odpada ? 

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

 Bo ampery mierzysz wpinajac miernik w szereg...tak jak bys jedna sonde dal na + a druga do kabla plusowego od reszty ukladu...jak na rysunku..IMAG0246.thumb.jpg.877109ddd29c4d0b33a3c61914f53d56.jpg

Co do wymiany zasilania etc to dopiero jak dojdziemy co jest przyczyna...trzeba ten prad zmierzyc...a z czego wczesniej zasilales???

Aha i tam przepinasz sondy tez

Edytowano przez farmaceuta
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.