Skocz do zawartości

Równoległe połączenie dwóch przejściówek: Xm-15 i Ch340


_LM_

Pomocna odpowiedź

Pytanko czy ktoś próbował łączyć równolegle wyjścia różnych przejściówek, pod warunkiem że w danej chwili będzie działała tylko jedna? Taki schemacik, jest to kontynuacja Sanwa linku z innego postu.

usb.thumb.JPG.7071463617bc1294464380db20f227c9.JPG

I jeszcze sprawa USB: czy to jest dobrze połączone? w sensie czy nie krosuje się D+ do D- ?

 

Edytowano przez _LM_
Link do komentarza
Share on other sites

Nie za bardzo widzę gdzie tu są równolegle podpięte jakieś 2 przejściówki.

Widzę za to że sygnał z konwertera USB-UART idzie jednocześnie do gniazda do którego podłącza się procesor oraz do gniazda z modułem BT.

To raczej nie jest dopuszczalne. Może i jakimś cudem to zadziała ale na pewno nie jest zgodne ze sztuką żeby łączyć ze sobą TX'y dwóch urządzeń (z RX'ami krzywda się nie stanie). Taz coś takiego zrobiłem ale przez rezystory 1k i działało.

co do usb to D+ z D+ oraz D- z D-

 

 

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

(edytowany)

Właśnie o takie połączenie mi chodzi o czym piszesz. Z przejściówki uart układ będzie zasilany ale kiedy będzie podłączony kablem do pc to będę używał tego połączenia tylko do PC, zaś kiedy będzie tylko zasilany z np: powerbanka to ma działać tylko przez BT. wiem że to za dobrze nie wyglada, najlepiej byłoby sprawdzić w pdf w jaki sposób są wyprowadzone sygnały tx rx obu modułów i czy są sterowane wewnętrznymi mos ami w stanie wysokim albo czy są tam źródła prądowe lub rezystory. Dzięki za odpowiedź, jeśli nie będzie to chciało działać dodam przełącznik tak by można wybrać właściwe źródło sygnalu. 

Edytowano przez _LM_
Link do komentarza
Share on other sites

Z moich uwag:

  1. Dla CH340G na wyjściu regulatora 3.3V powinien znajdować się jeszcze kondensator ~4.7uF, bo inaczej niektóre silikony nie będą działać poprawnie. Ten kondensator nie jest wymagany, jeżeli zasilasz układ z 3.3V, ale przy 5V te 100nF może nie starczyć dla regulatora.
  2. USB jest OK. Osobiście zwykle stosuję ścieżki 10.28mil z odstępem 8mil (różnicowe). 

A co do samego działania to bym się zastanowił czy by tam nie wsadzić jakiegoś przełącznika z tranzystorami, co by elektronicznie odcinać transmisję danych z drugiego źródła, bo inaczej mogą wyjść z tego problemy...

Podrzucę mój schemat z CH340G

Edytowano przez H1M4W4R1
  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.