Skocz do zawartości

[Sprzedam] Silniki 1000RPM i pakiety.


Pomocna odpowiedź

Witajcie,
Mam do sprzedania 2 (ewentualnie jeśli byliby chętni, to 4) silniki firmy Tsukasa, silniki są dość potężne i masywne; mają solidną metalową przekładnię z przełożeniem 1:7 co daje ok. 1000RPM na wale. Silniki są wyprodukowane w Japonii, są na 24V.

Oto ich wymiary:

średnica silnika: 32mm

średnica przekładni: 37mm

długość przekładni: 22mm

długość silnika: 28mm

długość całości: 74mm

długość wału: 18mm

średnica wału: 6mm

długość elementu którego nie potrafię nazwać (z niego wychodzi wał): 6mm

Silniki powinny być doskonałe do szybkiego robota sumo bądź dużego line followera. Silników mam aktualnie 3, jednak mogę mieć jeszcze jeden, ale trzeba będzie na niego poczekać.

Dla chętnych mogę dać zdjęcia wnętrza przekładni 🙂

Do tego mam jeszcze 2 pakiety Li-pol o pojemności 610mAh i napięciu 11,1V (3S), które idealnie nadadzą się do zasilania silników. Pakiety są nowe. Prąd rozładowania do 20C.

Za 2 silniki chcę 100zł, za 2 pakiety 80zł. Istnieje możliwość negocjacji ceny 🙂 Chętnych proszę na PW.

Link do komentarza
Share on other sites

Nie ma chętnych? 4 silniki i 2 pakiety to idealny zestaw do sumo, w komplecie (4 silniki lub 4 silniki + 2 pakiety), mogę sprzedać z dużymi upustami, silniki nadają się też do line followerów, można na nich zrobić naprawdę szybkiego robota. Przy kołach 3cm można osiągnąć prędkość ok. 1.5m/s, można na nich stworzyć potwora pokroju 2fast4you 🙂 Przy zakupie 2 silników i 2 pakietów też mogę dać spory rabat.

Silniki mają precyzyjne metalowe przekładnie, można się do nich dobrać odkręcając tylko 3 śrubki.

Zapraszam na PW - odpowiem na każde pytanie.

Link do komentarza
Share on other sites

można na nich stworzyć potwora pokroju 2fast4you

Chyba przesadziłeś nieco. 2fastforyou jest małym lekkim robotem, chyba nawet na silnikach z pololu. Nie wiem czy ktoś by się zdecydował na czymś takim robić linefollowera. A z kolei do sumo robota przydałyby się takie 4. Mógłbyś też coś więcej powiedzieć o nich np. jaki mają moment, jaki prąd pobierają. Mało prawdopodobne, żeby ktoś tak w ciemno kupował.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Może i przesadziłem z tym 2fast4you, ale na takich silnikach można zrobić naprawdę szybkiego linefollowera, dobrym przykładem może być hiszpański Twain Delorean z Sumochallange 2009 (duże silniki na 24V) 🙂

Ile dokładnie ważą - tego nie wiem, nie mam wagi, ale tak 'na oko' to by było gdzieś z 200-250g.

Silniki pobierają na biegu jałowym ok. 50mA, prądu przy zatrzymaniu podam później (silnika nie da zatrzymać się palcami a narzędzi chwilowo nie mam).

Niestety nie ma nigdzie noty katalogowej tego silnika, ale na podstawie podobnych modeli tego samego producenta można wywnioskować, że silnik ma moment ok. 80mNm (0.8kg/cm).

Aha - silników mam 3, ale mogę mieć ostatnią, 4 sztukę.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.