Skocz do zawartości

Co dalej


Bermax

Pomocna odpowiedź

Witam.
Właśnie zakończyłem I i II kurs elektroniki (są genialne;)) jednak ilość informacji jest ogromna i oczywiście wszystkiego nie pamiętam. Pytanko do ludzi którzy te kursy ukończyli czy przerobić je jeszcze kilka razy, czy cisnąć dalej i zabrać się za kurs Techniki Cyfrowej (czekały w kartonie jakieś 4 lata....)?

Następnie zamierzam zakupić kurs lutowania i stąd moje pytanie o polecane stacje lutownicze do 200zł oraz co ewentualnie z "gadżetów" może okazać się niezbędne (3-ręka jakieś uchwyty coś?).

Po kursie lutowania w planach kurs Arduino i następnie ze względu na pewne rzeczy w robocie kurs PLC.

Dodatkowe pytanko czy jest gdzieś jakaś strona/książka z projektami które można wykonać z elementów znajdujących się w zestawach które już posiadam aby jeszcze bardziej poszerzać swoją wiedzę bo chyba się troszkę wciągnąłem;]

Z góry dzięki za rady i podpowiedzi

 

Link do komentarza
Share on other sites

Dnia 6.01.2022 o 20:55, Bermax napisał:

Pytanko do ludzi którzy te kursy ukończyli czy przerobić je jeszcze kilka razy, czy cisnąć dalej i zabrać się za kurs Techniki Cyfrowej

Radziłbym przejść dalej, np. do techniki cyfrowej i wracać do poszczególnych fragmentów kursów elektroniki jak nie będziesz wiedział czegoś potrzebnego- przerabianie w kółko tych samych kursów musi być nudne.

Dnia 6.01.2022 o 20:55, Bermax napisał:

Następnie zamierzam zakupić kurs lutowania i stąd moje pytanie o polecane stacje lutownicze do 200zł oraz co ewentualnie z "gadżetów" może okazać się niezbędne (3-ręka jakieś uchwyty coś?).

Co do 3 ręki, to nie miałem jeszcze okazji sprawdzić, jak się lutuje przy jej użyciu, ale wiem że bardzo niewygodnie się lutuje bez niej, więc radziłbym kupić ją albo tzw. podstawkę montażową. Poza tym przydałby się odsysacz i szczypce tnące.

To jest takie niezbędne minimum. Jak zamierzasz dużo używać lutownicy, możesz jeszcze kupić jakiś wentylator oparów.

Edytowano przez StefanekP
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.