Skocz do zawartości

Generator sygnałowy na "MiniGen Shield - Sparfun" (IC AD9837) i "Arduino Pro Mini"


Pomocna odpowiedź

@FlyingDutch widzę, że temat o którym niedawno pisaliśmy na forum się urzeczywistnił 🙂 

Dnia 8.01.2022 o 11:47, FlyingDutch napisał:

Zakres generowanych częstotliwości: od ułamków Hertza do 3 MHz.

Pytanko, bo piszesz że zamontujesz to na listwy kołkowe. Czy przy MHz połączenie na kołki nie wnosi zniekształceń?

Na płytce stykowej masz chyba 4kHz - 2,5 podziałki po 100us, sprawdzałeś jak wygląda sygnał dla MHz?

Kiedyś myślałem żeby zbudować na tym układzie namiastkę generatora do warsztatu, zostawiłem to, bo uznałem że nie jestem w stanie zmontować dobrego stopnia wyjściowego. Domyślam się, że podłączenie wyjścia tego układu do testowanego układu nie jest dobrym pomysłem, chociażby dlatego, że ma małą obciążalność wyjściową. Masz na to pomysł?

 

Link do komentarza
Share on other sites

3 minuty temu, Gieneq napisał:

@FlyingDutch widzę, że temat o którym niedawno pisaliśmy na forum się urzeczywistnił 🙂 

Pytanko, bo piszesz że zamontujesz to na listwy kołkowe. Czy przy MHz połączenie na kołki nie wnosi zniekształceń?

Na płytce stykowej masz chyba 4kHz - 2,5 podziałki po 100us, sprawdzałeś jak wygląda sygnał dla MHz?

Kiedyś myślałem żeby zbudować na tym układzie namiastkę generatora do warsztatu, zostawiłem to, bo uznałem że nie jestem w stanie zmontować dobrego stopnia wyjściowego. Domyślam się, że podłączenie wyjścia tego układu do testowanego układu nie jest dobrym pomysłem, chociażby dlatego, że ma małą obciążalność wyjściową. Masz na to pomysł?

 

Cześć,

wyjścia generatora to dwie osobne linie(nie są wyprowadzone na gniazda kołkowe), reszta to sygnały cyfrowe (magistrala SPI i GPIO) i to te linie będą na gniazdach kołkowych(w niczym to nie przeszkadza). Chcę dodać stopień analogowy wyjściowy (filtr dolnoprzepustowy i wzmacniacz) na niskonapięciowych (Rail-to-Rail) wzmacniaczach operacyjnych. Część analogowa będzie na płytce PCB.

Pozdrawiam

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.