Skocz do zawartości

Kurs STM32L4 – #3 – wejścia/wyjścia, czyli GPIO w praktyce


Komentator

Pomocna odpowiedź

@ethanak Dziękujemy albo raczej dziękuję za uwagę 🙂 Będę na to zwracał uwagę.

20 minut temu, ethanak napisał:

Jakby ktoś pytał czego się czepiam: WCAG 2.1 kryterium 1.4.3

Przyda się. Z ciekawości wyznaczyłem relatywną luminescencję, współczynnik kontrastu i wyszło dla żółtego 1,28 a dla czerwonego 2,24, czyli daleko do 4,5. Opis tego czerwonego pinu 3,3 V jest dostatecznie czytelny?

Link do komentarza
Share on other sites

4 minuty temu, Gieneq napisał:

wyszło dla żółtego 1,28

Jak to liczyłeś? Bo analizator pokazał 1.66 dla żółtego. Poza tym w tym przypadku można przyjąć wartość 3 a nie 4.5 (duży tekst).

Czerwony jest czytelny - zresztą analizator pokazuje 3.81, co idealnie zgadza się z moim okiem 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

@ethanak Z tego co podesłałeś. Względną luminescencję z tego wzoru, a współczynnik kontrastu z tego. Sprawdziłem dwa razy i obliczenia sa ok, chyba że nie zrozumiałem jak zdefiniowane są wartości R, G, B we zorze na luminescencję, acz żadne RsRGB, GsRGB, BsRGB nie są poniżej progu 0.03928 więc wzór się nie komplikuje. No cóż.

18 minut temu, ethanak napisał:

Czerwony jest czytelny - zresztą analizator pokazuje 3.81, co idealnie zgadza się z moim okiem 🙂

To najważniejsze 🙂 

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Super kurs ale jednego mi brakuje, brakowało mi też tego na studiach elektronicznych - choćby skrócony kurs jak krok po kroku wyszukiwać w dokumentacji to co trzeba wpisywać w kodzie, linijka po linijce. Wytłumaczenie choćby na początku za co odpowiada każdy człon w jakiejś części kodu. Umiejętność czytania dokumentacji i wyszukiwania w nim informacji, których potrzebujemy to moim zdaniem połowa sukcesu.

Link do komentarza
Share on other sites

@Kicajski witam na forum 🙂 Miło słyszeć, że kurs Ci się podoba!

Jeśli chodzi o Twoją sugestię to temat ten nie jest zbyt często poruszany w różnych miejscach dlatego, że jest to raczej mało uniwersalne. To, że pokażemy wprost jak z dokumentacji uruchomić konkretną rzecz nie oznacza, że tak samo łatwo pójdzie czytelnikowi z innymi tematami. Czasami proste poradniki, które pokazują jak łatwo coś uruchomić, wynikają jednak głównie z doświadczenia danego autora. To co mogę na ten moment polecić to radziłbym np. wykonywać ćwiczenia z kursu i jednocześnie próbować odszukiwać tych samych rzeczy w dokumentacjach układu - trochę od drugiej strony, ale na początek może być pomocne 😉 W dalszych częściach kursu będziemy korzystać np. z modułów czujników, wtedy na pewno pokażemy gdzie i po co zajrzeć do noty katalogowej danego układu.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dnia 20.04.2021 o 14:20, ethanak napisał:

Rysunek zatytułowany "Lokalizacja pinów używanych w ćwiczeniu", bardzo ładne białe cyferki na żółtym tle. Estetyczne, nie powiem, ale fajnie by było położyć większy nacisk na czytelność, a dopiero potem estetykę.

@ethanak grafika w kursie zaktualizowana, teraz mamy piękny współczynnik kontrastu 6.67:1 🙂 

Link do komentarza
Share on other sites

Świetny odcinek kursu, w końcu znalazłem czas żeby przysiąść i podziałać. Szczególnie rozwijający od strony programistycznej jak dla mnie, okazał się ten dodatek. Jak do tego jeszcze dołożymy dodatek do dodatku, którym się podzielił Gieneq, to mamy naprawdę super materiał do nauki.

Podczas zabawy z przełączaniem portów i pinów zauważyłem, że diody mi nie działają, gdy podłączę je pod PA2 lub PA3. Czy to normalne, czy mogę mieć jakiś problem z płytką? 

Edytowano przez szeryf
  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

co do zadania domowego nr 1.

Czy zakaz zmiany programu ogranicza sie tylko do tych 4 linijek w petli while? czy np. zmiana w enumie GPIO_PinState jest uznawana za zmiane w programie?

 

Edytowano przez Frantick
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.