Skocz do zawartości

Kurs STM32L4 – #3 – wejścia/wyjścia, czyli GPIO w praktyce


Komentator

Pomocna odpowiedź

Kurs STM32L4 – #3 – wejścia/wyjścia, czyli GPIO w praktyce

Kurs STM32L4 zaczniemy rzecz jasna od migania diodą – to już taka tradycja przy poznawaniu nowych mikrokontrolerów. Oczywiście miganie diodą to tylko jeden z wielu przykładów, dzięki którym poznamy w praktyce jedne z najważniejszych peryferiów, czyli GPIO.

UWAGA, to tylko wstęp! Dalsza część artykułu dostępna jest na blogu.

Przeczytaj całość »

Poniżej znajdują się komentarze powiązane z tym wpisem.

Link do komentarza
Share on other sites

Przypominamy: w komentarzach do kursów rozmawiamy wyłącznie na tematy związane z konkretnym kursem. Mile widziane są również informacje od osób, które korzystały wcześniej z naszych poradników. Wszystko po to, aby kursanci, którzy mają zamiar korzystać z tego kursu nie musieli "przedzierać" się przez dziesiątki postów na inne tematy. Tematy na pytanie, które nie są związane z kursem można zadawać na naszym forum o mikrokontrolerach.

Link do komentarza
Share on other sites

Wygląda mega! Takie długie, że jeszcze oczywiście nie przeczytałem całości, ale przewertowałem dość dokładnie i zapowiada się świetnie. Chyba jednak skuszę się na zestaw, a lekturę dokończę już z płytką w ręku...

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

@Akunso miło słyszeć, że pierwsze wrażenia są pozytywne. Zachęcam do korzystania z kursów w praktyce, bo jednak taka nauka elektroniki daje najlepsze efekty. Daj znać jak Ci pójdzie, gdy będziesz miał już zestaw elementów 🚀

Link do komentarza
Share on other sites

Dnia 19.04.2021 o 16:38, Akunso napisał:

Takie poradniki nigdy nie są za długie! Przynajmniej dla mnie 😉

Oby, bo ten kurs na pewno do krótkich nie należy. W ramach ciekawostki dodam, że i tak na etapie redakcji skracaliśmy trochę tę część. Jednak spokojnie, materiał nie zginął - wykorzystamy go 😉

Link do komentarza
Share on other sites

28 minut temu, Elvis napisał:

Wiem, że ta część wyszła bardzo długa (może aż za?)

Bez przesady. Na razie to czytam i eksperymentuję na sucho (na razie nie mam płytki), ale wydaje mi się, że miejscami jest aż za bardzo skrótowy 🙂

 

Link do komentarza
Share on other sites

@ethanak objętościowo ta część jest aż 3 razy dłuższa od analogicznej części w poprzednim kursie F1 😉 Wiadomo, że temat ten jest mega obszerny, więc to i tak tylko wstęp do GPIO. Mam jednak nadzieję, że taka forma będzie przyjazna dla osób, które dopiero wkraczają do świata STM32. Jeśli coś nie będzie jasne to (tradycyjnie) śmiało pytaj w komentarzach lub na naszym forum o mikrokontrolerach. (jeśli temat będzie odbiegał zbyt mocno od kursu).

Link do komentarza
Share on other sites

@Elvis Kontent naprawdę dobry! 🏅 Bardzo podoba mi się dodatek. Podstawy podstawami, ale z dodatku można dowiedzieć się jak pisać lepsze kody. Wprowadzenie struktur - bardzo dobry pomysł, mało który początkujący z tego korzysta. Pewnie można by jeszcze sporo dodać, ale jak dla mnie super. Miło testowało się ten kurs (miałem okazję zajrzeć do niego przed publikacją). Sam chętnie zmierzę się w wolnej chwili z innymi ćwiczeniami i wrzucę efekty prac - widzę potencjał w tej niepozornej linijce LED.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Na razie nauka idzie gładko, ode mnie duży plus za linki, z których można poczytać więcej o typie wyliczeniowym itd. Niby drobiazg, ale jednak ułatwienie. Teraz mała przerwa, wieczorem siadam, aby dokończyć wszystkie ćwiczenia ;)

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Naprawdę świetny artykuł - jak sama idea "odświeżenia" tematu mikrokontrolerów STM32, ale z środowiskiem STM32CubeIDE. Również pomysł, aby nawiązać do ciekawszych konstrukcji programistycznych - i pokazać je od strony praktycznej - bardzo mi się podoba 🙂 Z niecierpliwością czekam na kolejne części kursu 😉

Edytowano przez wn2001
  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Drobna uwaga: kurs nie jest tylko dla sokolookiej młodzieży, ale takie stare przyślepawe ethanaki też tam zaglądają 🙂

Rysunek zatytułowany "Lokalizacja pinów używanych w ćwiczeniu", bardzo ładne białe cyferki na żółtym tle. Estetyczne, nie powiem, ale fajnie by było położyć większy nacisk na czytelność, a dopiero potem estetykę.

Rozumiem że Forbot nie ma obowiązku stosowania się do wytycznych WCAG, ale bez przesady: warto zachować przynajmniej poziom AA, szczególnie przy podawaniu dość ważnych informacji.

Jakby ktoś pytał czego się czepiam: WCAG 2.1 kryterium 1.4.3

 

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.