Skocz do zawartości

Reakcja na potwierdzone zdarzenie. Kod.


SOYER

Pomocna odpowiedź

5 minut temu, SOYER napisał:

Dlaczego nie dotykowy?

Bo nie cierpię dotykowych, klawiatura to klawiatura, zresztą mam fajną: https://botland.com.pl/klawiatury-arduino/16997-klawiatura-membranowa-4x5-20-klawiszy-samoprzylepna-5903351247863.html

Właśnie się przybieram do oprogramowania tego czegoś - piny wlutowane, podłączone do MCP23017, teraz tylko jakoś inteligentnie to połączyć 🙂

8 minut temu, SOYER napisał:

Ten piec nie ma swojego sterownika?

Piec ma po prostu wejście typu 'włącz/wyłącz'. Oczywiście ma wewnątrz jakiś regulator trzymający temperaturę w rurach. Weź pod uwagę, że jest to piec dwuobiegowy do mieszkania, a nie piec CO do ogrzewania całego domu.

Sterownik to też takie coś prostego (Euroster 2000) co mniej więcej utrzymuje temperaturę w swojej okolicy.

11 minut temu, SOYER napisał:

Da się dokupić moduł internetowy do połączenia sterownika z siecią i sterowania nim przez telefon.

No nie, ja nie chcę dzwonić do pieca, on ma grzać a nie rozmawiać przez telefon! 🙂

 

 

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

31 minut temu, ethanak napisał:

No nie, ja nie chcę dzwonić do pieca, on ma grzać a nie rozmawiać przez telefon!

Wyobraź sobie sytuację, że masz ustawione grzanie CWU z priorytetem czasowym między godziną 16 a 19. Jednak jest szczególny dzień i wracasz z rodziną z wypadu, spocony/zziębnięty/chętny na gorącą kąpiel od razu po powrocie, ale jest dopiero 15, woda w bojlerze chłodna. Co robisz? Czekasz aż się nagrzeje po powrocie lub zdalnie zmieniasz na dzisiaj priorytet.😁

Link do komentarza
Share on other sites

6 minut temu, SOYER napisał:

jest dopiero 15, woda w bojlerze chłodna

Nie mam bojlera, piec jest przepływowy.

Poza tym to, że nie mam specjalnej apkl na telefon i specjalistycznego modułu do łączenia z telefonem nie oznacza, że nie mogę zdalnie zrobić wszystkiego przez przeglądarkę.

Przy okazji - te "szczególne dni" to mogę zaprogramować z dokładnością do 10 minut i pół stopnia. To już mam przećwiczone.

 

Link do komentarza
Share on other sites

Przecież ma fabryczny sterownik @SOYER kumpel ma podobny bez tego modułu sieciowego i też kiedyś truł mi żeby dorobić WiFi, jakby znać ramki jakie latają po rsie to byłoby to do zrobienia

Link do komentarza
Share on other sites

5 minut temu, ethanak napisał:

To wywal Arduino czy co tam masz i wstaw ESP32 na przykład.

Nie rozumiemy się, w moje urządzenie oparte na nodeMCU, wysyła mi dane na tekefon o wartościach czytanych z czujników np:Screenshot_2022-01-12-19-22-41-002_cc.blynk.thumb.jpg.3f2f2beab6960801fc6cd1981380180c.jpg

dodatkowo jak wejdę do kotłowni to mi gada o tych wartościach:

Ja bym się chciał połączyć zdalnie z oryginalnym sterownikiem pieca i zmieniać tak jego nastawy.

 

Link do komentarza
Share on other sites

6 minut temu, _LM_ napisał:

Przecież ma fabryczny sterownik @SOYER kumpel ma podobny bez tego modułu sieciowego i też kiedyś truł mi żeby dorobić WiFi, jakby znać ramki jakie latają po rsie to byłoby to do zrobienia

Czy jeśli miałbym taki moduł fizycznie u siebie, to dałoby radę sprawdzić sposób komunikacji i go spróbować skopiować?

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.