Skocz do zawartości

Błąd kompilacji dla płytki Arduino Uno


Marek2115

Pomocna odpowiedź

Po pierwsze: po coś wymyślili zmienne globalne (podobno po to, aby je stosować).

Po drugie: w tym przypadku  nie ma szans z "uporaniem się" - po prostu ten typ tak ma.

Link do komentarza
Share on other sites

Przed chwilą, ethanak napisał:

Po pierwsze: po coś wymyślili zmienne globalne (podobno po to, aby je stosować).

I nabierać złych nawyków

Przed chwilą, ethanak napisał:

Po drugie: w tym przypadku  nie ma szans z "uporaniem się" - po prostu ten typ tak ma.

Przy jednym serwie, i tym w miarę prostym programie można pokusić się o sterowanie nim zp millis() lub uruchomić jakiś wolny timer.

Link do komentarza
Share on other sites

1. Jakich złych nawyków? Co złego jest w zastosowaniu zmiennej globalnej jeśli połowa funkcji ma mieć do niej dostęp?

2. Jak sobie wyobrażasz sterowanie serwa za pomocą millis()? Pokaż przykład kodu.

3. Rozumiem, że wymiatasz w AVR-ach i dla Ciebie napisanie funkcji sterującej serwem za pomocą timera to bułka z masłem. Pokaż więc może młodemu padawanowi jak to robią prawdziwi mistrzowie 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

1. Komu jak komu ale tobie tego nie trzeba tłumaczyć, po to są funkcje z argumentami aby z tego korzystać.

2. to już wolę pkt 3

3. A co się tak uruchomiłeś? Raz że nigdzie nie napisałem słowa domniemanym przez ciebie - moim mistrzostwie, a dwa co byś teraz poradził? Bo póki co, przeczytałem że nie da się nic z tym zrobić.

Czwarty - mój punkt: Nie mam ochoty na przekomarzanie się.

Link do komentarza
Share on other sites

1. Parametr zajmuje miejsce na stosie, a tego Arduino za dużo nie ma.

Poza tym: nie da się oznacza, że nie da się połączyć tych dwóch bibliotek.

A co ja bym zrobił? Nie wiem

 Albo wywaliłbym VirtualWire i połączył urządzenia w inny sposób, albo (szybciej) podłączyłbym wyjęty z szuflady sterownik serw na i2c. A na pewno nie dawałbym rad polegających na propozycji zastosowania czegoś, czego pacjent nie ma prawa znać.

Link do komentarza
Share on other sites

Nie wiem co tam ze sobą łączyłeś (w końcu VirtualWire do tego służy), więc nie będę dawał "dobrych rad".

Może jak napiszesz coś więcej, będzie można coś poradzić?

Link do komentarza
Share on other sites

Przed chwilą, Marek2115 napisał:

serwo dziala z przykladome dostarczonym przez arduino sweep

a virtualwire tez dziala osobno

No to masz odpowiedz...gryza sie bankowo, albo z powodu uzycia tego samego timera, albo przerwania i raczej bedzie kicha bez analizy i przerobki bibloteki/bibliotek...tak jak kolega @ethanak wspomnial.. zastosuj cos innego albo do serv, albo do tego czegos drugiego....(inna biblioteka)

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.