Skocz do zawartości

Detekcja wejść12V - Arduino UNO


Krystek4521

Pomocna odpowiedź

Witam serdecznie, mam mały kłopot ze zrobieniem małej rzeczy, dopiero się uczę i liczę że ktoś mógłby mi pomóc.
Jeśli włączę zasilanie 12V to zapala się odpowiednia dioda, która odpowiada za konkretną rzecz i nas o tym informuje. Do Arduino mam podłączony wyświetlacz LCD i chciałbym żeby wyskakiwała na nim informacja że pali się odpowiednia dioda po włączeniu zasilania 12V. 
Mam problem z tym że nie wiem jak podać sygnał do Arduino żeby wyświetlacz wiedział że pali się dioda numer 1, a nie 2 czy 3 po włączeniu zasilania 12V. Można podpiąć to jakoś żeby po włączeniu napięcia 12V Arduino odczytywało czy jest sygnał wysoki czy niski i wtedy będzie pokazywać na wyświetlaczu.

W skrócie głównie chodzi mi o to że mam 7 wyjść na 12V i chce aby było wiadomo które wejście jest akurat włączone i przez Arduino wyświetlacz wiedział które konkretnie wyjście jest zasilane w tym momencie i wtedy wyświetli mi informacje co które działa.

Nie wiem za bardzo jak to wytłumaczyć musiałbym pokazać, ale może coś wiecie?

 

Link do komentarza
Share on other sites

Dnia 4.03.2022 o 16:19, Krystek4521 napisał:

 

W skrócie głównie chodzi mi o to że mam 7 wyjść na 12V i chce aby było wiadomo które wejście jest akurat włączone i przez Arduino wyświetlacz wiedział które konkretnie wyjście jest zasilane w tym momencie i wtedy wyświetli mi informacje co które działa.

Tak jak bylo juz powiedzanie..dzielnik napiecia, dodatkowo jesli te 7 wyjsc zawsze chodzi osobno to mozna sie pokusic o uzycie tylko jednego pinu analogowego do odczytu wszystkiego...

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.