Skocz do zawartości

Kurs STM32L4 – #18 – podsumowanie kursu, quiz


Pomocna odpowiedź

Kurs STM32L4 – #18 – podsumowanie kursu, quiz

Od instalacji STM32CubeIDE, przez konfigurację pierwszego projektu i migania diodami, aż do obsługi wyświetlacza graficznego, diod WS2812B i licznych peryferiów. Mamy nadzieję, że ten kurs pomógł Wam wejść w świat popularnych układów z rodziny STM32L4. Czas na ostatni test wiedzy!

UWAGA, to tylko wstęp! Dalsza część artykułu dostępna jest na blogu.

Przeczytaj całość »

Poniżej znajdują się komentarze powiązane z tym wpisem.

Link do komentarza
Share on other sites

Mam nadzieję, że ten kurs pomógł (i pomoże) wielu osobom 🙂

Kurs STM32L4 to zdecydowanie nasza najdłuższa publikacja, a przekonaliśmy się o tym podczas prac nad wydaniem tego kursu w formie drukowanej książki i e-booka. Finalnie się udało zebrać wszystkie materiały i tak powstała nasza najgrubsza książka, która ma 490 stron 🔥

1.jpg 2.jpg

PS Wszystkie osoby, które zarejestrowały zestaw do kursu STM32L4 powinny właśnie otrzymać na maila specjalny rabat na e-booka.

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Treker
Ta treść została wynagrodzona przez moderatora!

rafaljuziu otrzymał odznakę: "Recenzent (za ciekawą ocenę kursu)"

Jest to zdecydowanie najlepszy kurs dotyczący elektroniki, jaki robiłem w życiu - ale to nie wszystko. Elektroniką zajmuję się tylko hobbystycznie, jednak zawodowo jestem programistą Javy od 9 lat i stwierdzam, że żaden kurs w ogóle związany z programowaniem nigdy nie zrobił na mnie tak dużego wrażenia jak ten.

Już kursy elektroniki I i II oraz techniki cyfrowej były niezłą gratką, ale ten przerósł moje najśmielsze oczekiwania. W każdym module nie tylko autorzy zajmowali się jednym rozbudowanym tematem (np. sterowaniem linijką diod za pomocą PWM), ale były też wprowadzane zagadnienia pomocnicze (np. konwersja napięć wymagana do sterowania wspomnianą linijką diod). Za każdym razem tematy poboczne wprowadzały zupełnie nowe informacje i doskonale komponowały się z tematem głównym, co sprawiało, że przez 18 modułów nie powtarzały się dwa razy te same informacje (co często do znudzenia występuje w innych kursach), tylko ciągle odkrywane były nowe triki. Każda informacja była podawana z koniecznym wstępem teoretycznym, który już sam w sobie był napisany niezwykle ciekawie. Do tego skompletowany w botlandzie zestaw, który zawiera wszystko, co jest do kursu potrzebne - gdybym miał to kompletować samemu opierając się na jakimś kursie z youtube'a, chyba nigdy bym nie wrócił do tego hobby. 😄 Dwoma słowami: mind blowing!

Trzymam mocno kciuki, aby została stworzona kontynuacja kursu - albo przejście krok po kroku po realizacji bardziej skomplikowanych projektów (nie ma chyba sensu w nieskończoność omawiać kolejnych peryferii i możliwości rozbudowanych timerów - choć po prawdzie to też byłoby ciekawe) albo omówienie kodu niższego poziomu. Szczerze - nie wiem, co byłoby lepiej odebrane wśród szerszego grona hobbystów, ale wiem, że na cokolwiek się nie zdecydujecie - ja kurs zrealizuję jak tylko się pojawi. 😃 Dzięki za tak świetny kawał roboty!

(Czas zająć się własnymi projektami!)

Edytowano przez rafaljuziu
  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Udało mi się przejść cały kurs i wykonać wszystkie zadania. Z tej perspektywy mogę powiedzieć, że był to najlepszy kurs jaki w ogóle przerobiłem i nie żałuję ani minuty czasu spędzonego na czytanie lektury i przerabianie zadań. Gratuluję autorom i redaktorom kursu za świetną robotę i umiejętność zaciekawienia czytelnika tematem. Po takim świetnym kursie nic tylko czekać na kontynuację, gdzie będą omawiane bardziej zaawansowane peryferia i moduły lub serię projektową. 😉

Z tego miejsca chciałem również zapytać co dalej. Skąd dalej się uczyć i na czym się skupić w dalszym procesie nauki STM32 ?

Link do komentarza
Share on other sites

@shrektu dziękuję za miłe słowa, cieszę się, że kurs był pomocny 🙂 Jeśli chodzi o dalszą naukę to dużo zależy od Ciebie i tego, co dokładnie będziesz później robił. Nie ma materiałów, które pokrywałyby 100% możliwości STM32 - jedynym takim materiałem są pewnie dokumentacje producenta. Na pewno warto potrenować umiejętności, które były opisywane w naszym kursie, przy okazji samodzielnie rozbudować przykłady i podpatrzeć co o danych peryferiach producent napisał w dokumentacji. To powinno już poprowadzić Cię we właściwym kierunku. Ciekawa może być też nauka na bazie konkretnego projektu - wymyśl sobie coś do zbudowania, a później krok po kroku uruchamiaj to na STM32 😉 

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.