Od instalacji STM32CubeIDE, przez konfigurację pierwszego projektu i migania diodami, aż do obsługi wyświetlacza graficznego, diod WS2812B i licznych peryferiów.
Mamy nadzieję, że ten kurs pomógł Wam wejść w świat popularnych układów z rodziny STM32L4. Czas na ostatni test wiedzy!
Jeśli dotarłeś do tego miejsca i wykonałeś po drodze wszystkie ćwiczenia praktyczne, to należą Ci się wielkie gratulacje – świetna robota! Mamy nadzieję, że nasze materiały były pomocne w rozpoczęciu Twojej przygody z programowaniem mikrokontrolerów STM32L4, które będą od teraz gościły w Twoich projektach (zarówno tych hobbystycznych, jak i komercyjnych). Pora na ostatnie trzy „zadania”!
Daj nam znać, czy ten kurs Ci się podobał, czy był pomocny. Czy nauczyłeś się czegoś nowego? Czy widzisz swoje postępy? Przypomnij sobie, jak było, zanim rozpocząłeś naukę z kursu. Koniecznie też pochwal się, jeśli dzięki naszym materiałom udało Ci się zbudować coś ciekawego!
To dla nas bardzo, ale to bardzo ważne – naprawdę czytamy i analizujemy wszystkie komentarze. Napisz nam, czy tworzenie takich kursów ma sens. Poświęciliśmy setki godzin, aby opracować ten kurs. Wystawienie komentarza to ~3 minuty – możemy liczyć na Twoją opinię?
Zadanie 2: Wybierz kolejny kurs
Podczas tego kursu omówiliśmy wiele nowych zagadnień, ale to oczywiście nie koniec. Sprawdź inne nasze publikacje – na pewno znajdziesz tam coś dla siebie. Od omówienia podstaw elektroniki i kursu lutowania aż po kurs FPGA, a w przyszłości możliwe, że znajdziesz tam również kontynuację kursu na temat mikrokontrolerów STM32L4.
Średnia ocena naszych kursów to (4,8/5). Stan z 26.04.2025 na bazie 47 137 ocen.
Zadanie 3: Sprawdź się w quizie
Pora na kolejny quiz – tym razem pytania będą dotyczyły całego kursu programowania STM32L4. Będziesz miał aż 15 minut, aby odpowiedzieć na 15 pytań jednokrotnego wyboru, dzięki którym w łatwy sposób zweryfikujesz swoją wiedzę. Jeśli wykonałeś pierwsze trzy quizy to na pewno świetnie sobie poradzisz (część pytań może się powtórzyć). Powodzenia!
Nie stresuj się, jeśli nie uda Ci się osiągnąć 100% – nauka elektroniki to proces. Nie musisz od razu być perfekcyjny. Jeśli coś w tej chwili nie jest jeszcze dla Ciebie jasne, to podejdź do tego jak do wyzwania. Teraz po prostu wiesz, nad czym musisz skupić się trochę bardziej, a i tak śmiało możesz iść już dalej!
Quiz - najnowsze wyniki
Oto wyniki 10 osób, które niedawno wzięły udział w quizie. Teraz pora na Ciebie! Uwaga: wpisy w tej tabeli mogą pojawiać się z opóźnieniem, pełne wyniki są dostępne „na żywo” na stronie tego quizu.
Raz jeszcze wielkie gratulacje za to, że dotarłeś do końca tego kursu – świetna robota! Mamy jednak nadzieję, że to nie koniec Twojej przygody z programowaniem mikrokontrolerów. Nie zapomnij dać nam znać w komentarzach, jak oceniasz ten kurs!
Główny autor kursu: Piotr Bugalski Współautor: Damian Szymański, ilustracje: Piotr Adamczyk Oficjalnym partnerem tego kursu jest firma STMicroelectronics Zakaz kopiowania treści kursów oraz grafik bez zgody FORBOT.pl
Dołącz do 30 tysięcy osób, które otrzymują powiadomienia o nowych artykułach! Zapisz się, a otrzymasz PDF-y ze ściągami (m.in. na temat mocy, tranzystorów, diod i schematów) oraz listę inspirujących DIY na bazie Arduino i Raspberry Pi.
Dołącz do 30 tysięcy osób, które otrzymują powiadomienia o nowych artykułach! Zapisz się, a otrzymasz PDF-y ze ściągami (m.in. na temat mocy, tranzystorów, diod i schematów) oraz listę inspirujących DIY z Arduino i RPi.
Trwa ładowanie komentarzy...