Skocz do zawartości

Rasberry pi pico w Arduino ide


faustin

Pomocna odpowiedź

Witam ja mam pytanie odnośnie płytki rasberry pi pico otóż skonfigurowałem sobie ja w menadżerze płytek w Arduino IDE podłączyłam normalnie do laptopa a ona nawet nie daje znaku życia i w dodatku w celu sprawdzenia czy wgl sama sobie płytka nie jest uszkodzona wgrlalam w nią jakiś przykładowy program, który zakończył się błędem przy samym wgrywaniu. Więc moje pytanie jest takie czy ja coś źle robię z tą płytka czy ona jest po prostu zepsuta ( a nie powinna bo dopiero co przyszła ) 16503242165686477734902928137229.thumb.jpg.e39d952cde95bd8377def012d4f5adbf.jpg

IMG_20220419_011820050.jpg

Link do komentarza
Share on other sites

Po prostu mam informacje że " podczas ładowania szkicu wystąpił błąd " 

Tak wciskalam ten przycisk ale to nic nie dalo tą płytka jakby od początku nawet nic nie świeciła 

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Właśnie trzymam ten przycisk podczas włączania poszczególnych i nadal mam coś takiego że ten port jest wgl nie dostępny. A wcześniej tak nie było jak robiła jakieś parę godzin temu na Arduino 

Link do komentarza
Share on other sites

13 minut temu, faustin napisał:

IMG_20220419_030528387.jpg

Przy pierwszym wgraniu programu Pico nie będzie się wyświetlało w portach. (O ile korzystasz z rewizji RP2040 MBed) wystarczy przytrzymać BOOTSEL podczas podłączania płytki do komputera (powinno wyskoczyć okienko eksploratora) oraz kliknąć wgraj.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Ok rozumiem bo bardzo mnie zastanawiało czego nie ma widocznego portu ale teraz nawet jak trzymam przycisk przy podłączaniu do USB nadal wywala mi komunikat przy wgrywaniu że "podczas ładowania szkicu wystąpił błąd" program jest przykładowy z przykładów na ardu tj. bink więc tym bardziej dziwne że nie działa 

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.