Skocz do zawartości

Tak jakoś przez ostatni rok FORBOT zmarniał?


BlackJack

Pomocna odpowiedź

Mam takie wrażenie że przez ostatni rok FORBOT zmarniał? Żadnych nowych kursów od dłuższego czasu nie ma. zawsze były jakieś relacje z imprez. Wiem COVID, ale chyba coś się jednak dzieje.

Są jakieś plany w ogóle na ten rok?

Link do komentarza
Share on other sites

@BlackJack w ciągu ostatnich 12 miesięcy wydaliśmy najobszerniejszy kurs (jak do tej pory), czyli kurs ST32L4 - objętościowo jak 2-3 tradycyjne kursy, więc jednak coś tam się dzieje 🙂 Jeśli chodzi o wydarzenia to ten "temat" dopiero budzi się po pandemii, bo powoli zaczynają docierać informacje o coraz większej liczbie wydarzeń. Zapewniam, że plany na nowe treści są i będę działać 🙂

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

(edytowany)

A czy jest coś w planach o np. ARDUINO ZERO na ARMie? Ewentualnie o klonach ATMEGI 328 opartych na LGT8F328P czy MD328D? Są to ciekawe MCU, które stanowią ciekawa alternatywę dla oryginalnego AVRa. Pewnie odezwa sie glosy że to ciekawostki, mające sie nijako do STMów. Ok, prawda, ale nie zawsze trzeba strzelać do komara z armaty.

Z drugiej strony myślę że wielu kolegów zainteresowały by te procesory, które wnoszą jednak jakiś powiew świerzości do AVR i ARDUINO. 32MHz, 12-bit ADC, DAC itp.

Edytowano przez BlackJack
Link do komentarza
Share on other sites

Przy obecnych trudnościach z dostępnością elementów półprzewodnikowych skupiam się na najpopularniejszych platformach. Mniej popularnymi rozwiązaniami będziemy mogli zająć się w przyszłości, gdy nie będzie ryzyka, że nagle jakiś układ przestanie być już dostępny. A są już takie przypadki, że przez obecny kryzys wycofano się z produkcji niektórych układów. Na ten moment nie mam niestety (w najbliższych planach) zapisanych tematów, o których piszesz - tzn., że materiały takie nie będę przygotowywane w tym roku kalendarzowym.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

(edytowany)

Cóż pozostaje mi spróbować sił na STM32. Posiadam podarowany mi kiedyś STM32 F0-Discovery, na STM32F051. Zobaczę ile na tej płytce uda mi się ugryźć z kursu dla StM32L4. Oczywiście różnice w rdzeniu MCU nie pozwolą pewnych przykładów załadować bezpośrednio, ale to może być ciekawa nauka.

Ogólnie do puki nie poczuję się pewniej na STMach wykorzystam co mi leży w szufladach, chyba nawet jakiś STM32F103 też gdzieś leży. Czas to wykożystać. ARDUINO tez leżało w szufladzie kilka lat zanim wreszcie opanowałem :).

Edytowano przez BlackJack
Link do komentarza
Share on other sites

@BlackJack jeśli dopiero zaczynasz z STM32 to na pewno warto byłoby działać konkretnie na tej płytce, która jest używana w kursie - unikniesz różnych niespodzianek 😉 A jeśli chodzi o wybór innych mikrokontrolerów to teraz trzeba też patrzeć na to przez pryzmat dostępności - np. wspomniane przez Ciebie F103 są teraz ciężko dostępne, więc nie zawsze warto się na nich skupiać.

Link do komentarza
Share on other sites

(edytowany)
Cytat

jeśli dopiero zaczynasz z STM32 to na pewno warto byłoby działać konkretnie na tej płytce, która jest używana w kursie - unikniesz różnych niespodzianek 

Ogólnie w liceum miałem programowanie w Turbo Pascalu i C/C++. Zasadniczo w dużej mierze jestem samoukiem, ale skoro opanowałem przemysłowe HMI i PLC to pewnie STMy też ogarnę. Kwestia czasu, to w sumie największy wróg. Jeżeli chodzi o wymienione procesory, podałem to co leży mi w szufladzie, nie chce specjalnie inwestować w coś tam. STM32F103 mam bo jest na niego kompilacja RGBLa dla frezarek CNC.

Edytowano przez BlackJack
  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.