Skocz do zawartości

Dobór napędu do skaczącej rybki dla kota


chudek

Pomocna odpowiedź

Witam,

jestem posiadaczem skaczącej rybki dla kota, która przy użytkowaniu niestety się zacina. Dodatkowo bateria nie wytrzymuje dłużej niż 1,5 godziny. Pomyślałem o tym, aby stworzyć własny uproszczony mechanizm. Planuję wykorzystać do tego napęd, który po zasileniu obracałby dołączoną końcówką w zakresie maksymalnie 180 stopni (bez czujnika dotyku). Obudowę wydrukuję na drukarce 3D. Chciałbym zaczęrpnąć porady do doboru elementów. Poniżej pytania, które mi się nasunęły:

1. Czy serwomechanizm w tej aplikacji to dobry pomysł?

2. Czy serwomechanizm typu micro, z momentem do 60 kg*cm -> 2 kg*cm (poprawka) zda test? Czy nie będzie się zacinął?

3. Duża moc generuje duże zużycie energii - jakiego typu akumulator będzie najrozsądniejszy?

Poniżej zamieszczam grafikę elementu, który chciałbym zastąpić:

image.thumb.png.8a374f34cb7473325a97526dad8e5495.png

 

image.thumb.png.1f215623a686f77ef7ff9a3d65eef528.png

Z góry dziękuję za pomoc!

 

 

 

Edytowano przez chudek
Link do komentarza
Share on other sites

3 minuty temu, ethanak napisał:

serwo.micro i 60 kG*cm? Pokaż takie bo nie wierzę w jego istnienie.

Racja - źle się przyjrzałem. Wychodzi na to, że do 2 kg*cm - nie mam pojęcia, czy takie się sprawdzi.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

(edytowany)

Tutaj reaguje na dotyk, docelowo ma działać prościej - po jednorazowym uruchomieniu cały czas, byleby się nie zacinało przy chwytaniu. Tej zabawki w zasadzie nie będzie używał kot, tylko dziecko z ograniczoną sprawnością - jak się zacina jest afera 🙆‍♂️

 

Edytowano przez chudek
Link do komentarza
Share on other sites

No moze by i serwo sie nadalo w sumie...bylo by napewno wolniejsze ale nie az tak strasznie, mysle ze popularne mg90s (9g) bez problemu dalo by rade...tylko byloby raczej glosniejsze 

Ja to bym jednak rozebral tego raka i zobaczyl co tam sie tak naprawde zacina, byc moze to tylko jakis nadmiar plastiku z odlewu ktory usuniesz nozem i bedzie chodzic...

 

  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.