Skocz do zawartości

Wzór na czas ładowania baterii


Festi449

Pomocna odpowiedź

Pojemność baterii / wydajność prądowa ładowarki = godziny  (24Ah/2A=12h)

To tak w teorii, a w praktyce to zależy jak dokladne są parametry sprzetu itp itp...no ale ogólna zasada jest jak powyżej i tak można liczyć 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Z praktyki wynika, że czas pracy będzie krótszy, nawet gdyby udało się pobiera stały prąd. Więc te 24Ah/2h do końca nie będzie. Wraz z rozładowaniem zmienia się charakterystyka akumulatora, zależy to od współczynnika technologicznego. Jest to napisane w książce Make o elektronice, później poszukam. 

Link do komentarza
Share on other sites

6 godzin temu, Gieneq napisał:

Z praktyki wynika, że czas pracy będzie krótszy, nawet gdyby udało się pobiera stały prąd. Więc te 24Ah/2h do końca nie będzie. Wraz z rozładowaniem zmienia się charakterystyka akumulatora, zależy to od współczynnika technologicznego. Jest to napisane w książce Make o elektronice, później poszukam. 

Dlatego napisałem że w teorii, no ale się zakłada taki wzór żeby mieć pewność że aku sie naladowało, choć to nie jest aż tak istotne biorąc pod uwagę że praktycznie wszystkie rodzaje baterii ładujemy ładowarkami do tego przeznaczonymi, a li-ion to już wogóle żeby fajerwerków nie było 😉 no ale tak jak mówisz..dobrze policzyć to nie jest to tak dokładnie 1:1 jak napisałem..

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Może tak: akumulator x Ah będzie się ładował nie krócej niż x/wydajność ładowarki.

Akumulator x Ah nie będzie działał dłużej niż x/pobór prądu.

Rzeczywiste wartości to jakieś 2x

 

Edytowano przez ethanak
Link do komentarza
Share on other sites

4 godziny temu, Festi449 napisał:

Dzięki wszystkim. Mi chodziło o około ile się będzie ładować akumulator bo muszę kupić ładowarkę do hulajnogi samoróbki.

O kurde zakładaj temat i pokazuj to raz dwa!😜 Jestem ciekawy bo cały czas mi to chodzi po głowie... zrobić z hoverboard (2*350watt) sterownik też oryginalny, na github jest już open-soft do sterowania np  z potencjometru...reszta to na esp32 bym machnął i całkiem nie glupie by to było (tylko estetycznie zrobić jakoś tak ładnie 🙃)

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.