Skocz do zawartości

Raspberry Pi 4B - awaria SDRAM - czy można to naprawić bez wysyłania mikrokomputera na reklamację?


WinExpert

Pomocna odpowiedź

Witajcie,

Mam duży problem - R Pi już od jakiegoś czasu przy próbie włączenia reaguje tylko migającą 8 razy diodą ACT (SDRAM not recognized), nie ma napięcia na USB i innych. Próbowałem przywracania bootloadera - lipa, wgrywanie R Pi OS od nowa - lipa, nawet na drugiej karcie. Podłączałem Pi do telewizora i za pomocą microHDMI, i za pomocą wyjścia A/V - na obu Nie wykryto sygnału z aktualnego wejścia. Da się to jakoś naprawić w domu czy tylko reklamacja? Wolałbym w domu bo nie mam za dużo czasu na wysyłanie i nie chcę też się bawić w reklamacje...

Link do komentarza
Share on other sites

12 godzin temu, WinExpert napisał:

Da się to jakoś naprawić w domu czy tylko reklamacja?

Jeżeli to nie Twoja wina, to radzę wysłać na reklamację... Da się zrobić w domu, ale po pierwsze musisz mieć narzędzia, a po drugie umiejętności, bo RAM jest w obudowach BGA, a przylutować to coś nawet z profesjonalnym sprzętem to sztuka... (poza automatami za 20-50 tys. xD). Dodatkowo RP4 ma elementy pod spodem co jeszcze bardziej utrudnia zadanie...

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

10 godzin temu, H1M4W4R1 napisał:

Jeżeli to nie Twoja wina, to radzę wysłać na reklamację... Da się zrobić w domu, ale po pierwsze musisz mieć narzędzia, a po drugie umiejętności, bo RAM jest w obudowach BGA, a przylutować to coś nawet z profesjonalnym sprzętem to sztuka... (poza automatami za 20-50 tys. xD). Dodatkowo RP4 ma elementy pod spodem co jeszcze bardziej utrudnia zadanie...

No nie moja. Ostatnim razem jak się włączyła to poprawnie system zamknąłem, wyłączyłem i następne uruchomienie to już tylko 8 diod...

Link do komentarza
Share on other sites

Witam.

Nie chciałem zakładać nowego tematu, a mój bardzo podobny więc piszę tutaj. Mam malinkę RPI 4B 4GB. Działała mi bez problemu do czasu, gdy podłączyłem ją kilka razy do przetwornicy 12V/5V 4A, z którą miała docelowo współpracować w aucie. Po którymś odłączeniu przestała działać; czerwona dioda świeci światłem ciągłym, a zielona w ogóle. Na dwóch kartach nagrałem dwa nowe systemy i nadal nic. Odzyskiwanie bootloadera też nie dało żadnych pozytywnych wyników. Załączam dwa zdjęcia: jedno przy uruchomionej malinie nez systemu, drugie (ten zielony ekran w paski) to po włożeniu karty z obrazem do odzyskiwania bootloadera. Pewnie z tej malinki to już tylko złom, ale chciałbym się upewnić, więc proszę o wypowiedź kogoś, kto się na tym zna. Dzieki.

IMG_20220810_195607.jpg

IMG_20220810_195642.jpg

Link do komentarza
Share on other sites

Hmmm... informacje z procesora wyglądają na to, że są OK, może padł jakiś układ od HDMI (nie znam dokładnej budowy malinki, ale obstawiam, że jakiś posiada). Inne pytanie: czy robiłeś na głupa i użyłeś innego przewodu HDMI? 😄 

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.