Skocz do zawartości

Serwo TowerPro SG-5010 i niedziałający detach


ethanak

Pomocna odpowiedź

Taki mały problemik.

Mam w robociku kilka różnych serw. Jako że ustrojstwo jest zasilane z akumulatora i wolałbym, aby prądu bez sensu nie żarło, wyłączam wszystkie serwa które nie są w danej chwili obciążone (lub obciążenie jest zbyt małe, aby poruszyć wyłączonym serwem). Czyli po prostu wyłączam sygnał PWM (na sterowniku pwm.setPWM(kanał, 0, 0)).

I wszystkie mi ładnie się wyłączają, tylko te co żrą najwięcej prądu - czyli SG-5010 - nie chcą.

Pytanie: coś robię źle czy ten typ tak ma?

 

Link do komentarza
Share on other sites

@TrekerNie - chcę wprowadzić serwo w coś w rodzaju "luzu". Konkretniej: serwo osiąga pewne położenie i dalej ma siedzieć cicho (tzn. nie reagować na ewentualne przesunięcia orczyka).

Taka prosta konstrukcja: ręka robota z pojedynczym serwem barkowym.

Jeśli ręka jest w położeniu "na dole" serwo powinno być odłączone. Nie interesuje mnie w tej chwili dokładne rzeczywiste położenie ręki (bo w końcu to robot który jeździ, przyspiesza, hamuje, kręci się, a 25 cm ręka która swobodnie wisi ma jednak swoją bezwładność i potrafi obrócić serwem). W "Maliniaku" mam serwa MG-995, które zachowują się dokładnie tak jak chcę. Tu zastosowałem SG-5010 (kupowałem różne różności w Botlandzie, akurat tych MG nie było a jeśli chodzi o resztę parametrów te SG wydały mi się nawet lepsze). No i niestety - ręka osiąga pozycję spoczynkową (w tym przypadku opiera się na podpórce), serwa powinny być wyłączone żeby niepotrzebnie nie próbować korygować pozycji... a nie chcą się wyłączyć i co chwila próbuje skorygować położenie ręki.

Jeśli się nie da to jakoś to przeżyję - najwyżej wsadzę jakiegoś mosfeta co mu wyłączy całą rękę.

Dodam tylko, że chcę dodać czwarty przewód do serwa, czyli będę miał możliwość odczytu rzeczywistego położenia (przynajmniej mniej więcej) przez mikrokontroler.

 

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Jasne, teraz rozumiem. Przeszukam później moje zapasy - jeśli uda mi się znaleźć takie serwo to sprawdzę u siebie. Jak nie wrócę tutaj dziś z odpowiedzią to znaczy, że niestety nie znalazłem takiego egzemplarza.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.