Skocz do zawartości

Esp32 przestalo dzialac...


farmaceuta

Pomocna odpowiedź

Nie mówię, że akurat ten rootkit cokolwiek zrobi, ja nawet nie zakładam, że komputer kolegi @farmaceuta jest czymkolwiek zainfekowany.

Chodziło mi tylko o to że dopiero przeskanowanie na czystym komputerze daje szansę na wykrycie rootkita. Używanie pendrive może zadziałać, ale wcale nie musi. Faktycznie dawniej to działało, niestety narzędzia ataków się zmieniły i ta metoda jest już raczej mało przydatna.

Przy okazji - rootkity pod linuxa też istnieją, a napisanie własnego to całkiem fajne ćwiczenie.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

10 minut temu, Elvis napisał:

Przy okazji - rootkity pod linuxa też istnieją

Ty mi lepiej nie przypominaj 😞 Kiedyś mi się na jednym z serwerów t00r zalągł... no, ale wtedy nie wiedziałem wszystkiego co trzeba i mogłem cos skopać w konfiguracji.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

1 godzinę temu, farmaceuta napisał:

Już mnie to tak zdenerwowało że aż zapytam...nowa instalacja win naprawi problem??

Strasznie podchwytliwe pytanie 😉 ... Jeśli wierzyć informacjom z pierwszego linku który Ci podesłałem ( post #8 ) są podejrzenia, że niektóre programy antywirusowe ( Defender ??? ) cyt. "uniemożliwiają procesowi kompilacji ESP32 skopiowanie jednego z plików, które chce skopiować. Wykonaj skanowanie plików, aby upewnić się, że nie ma wirusa, a następnie spróbuj ponownie z wyłączonym programem antywirusowym"

Jeśli to prawda, to w takiej sytuacji reinstalka Windowsów może wiele nie dać... Jeżeli już, to osobiście najpierw spróbowałbym odinstalować samo IDE, wyłączyć antywirusa ( Defendera i Avasta ) i wgrać na nowo IDE oraz ESP. Nową instalację Win zostawiłbym na koniec jako ostateczną ostateczność.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

1 godzinę temu, keram167 napisał:

Brawo TY 💪 !

@farmaceuta a którą wersję ESP teraz zainstalowałeś ? Z perspektywy stoczonej "walki", co - Twoim zdaniem - mogło być przyczyną problemów ? Wirus ? Nieprawidłowe rozpakowanie ESP ?

Zainstalowałem wersje która miałem, czyli 2.0.4...ale poszło dopiero na Ardu IDE 2.0, bo na 1.8.19 wywalało mi że błąd CRC... być może dlatego że strasznie zamulony (wolny) transfer neta miałem...

Możliwe że faktycznie jakiś wirus się napatoczył, bo już z tego rdzenia korzystałem, a z historii pobierania wynikało że młoda pobierała jakieś gierki od ostatniego używania Ardu przeze mnie... dzięki za wszystkie linki które mi podrzuciliscie 👍 następnym razem będę szedł właśnie w tą stronę, bo ja trochę w gorącej wodzie Kompany i dlatego wystartowałem odrazy z tą instalacją windowsa, tym bardziej że nie dawno to robiłem więc laptop prawie pusty..

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.