Skocz do zawartości

Esp32 przestalo dzialac...


farmaceuta

Pomocna odpowiedź

gdgbdbenbengtb.thumb.png.c3eaf4091a9da4a10ed089ec46637390.png 

Panowie mam problem jak w tytule...ESP przestało działać, nie da się wgrać ani skompilować...wywala błąd o wirusie...próbowałem już aktualizować rdzeń i wgrać od nowa, bez zmian, brak mi pomysłów 🤔 może ktoś już miał podobnie i pomoże...

Edytowano przez farmaceuta
Link do komentarza
Share on other sites

Trzeba się zastanowić, co się zmieniło w systemie od ostatniego razu, kiedy wszystko było OK....

Od 2 tygodni jest dostępna Arduino core for ESP32 w wersji 2.0.5  - może to właśnie ona została zainstalowana? Jeśli tak, to dla sprawdzenia proponuję wrocić do jakiejś starszej wersji.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

31 minut temu, jand napisał:

Trzeba się zastanowić, co się zmieniło w systemie od ostatniego razu, kiedy wszystko było OK....

Pożyczyłem gówniarzom laptopa..

31 minut temu, jand napisał:

Od 2 tygodni jest dostępna Arduino core for ESP32 w wersji 2.0.5  - może to właśnie ona została zainstalowana? Jeśli tak, to dla sprawdzenia proponuję wrocić do jakiejś starszej wersji.

Wersje 2.0.5 właśnie aktualizowałem i bez zmian... wcześniej miałem 2.0.4...no nic się nie działo na laptopie takiego. Najbardziej mnie ten komunikat o wirusie zaskoczył... że coś tam w C/windows/system32/cmd.... patrzyłem i to jest jakaś aplikacja od procków.. teraz sprawdziłem na Ardu IDE 2.0 i idzie normalnie z tym że tak zamula że poprawki błędów trwały by pół roku..

Link do komentarza
Share on other sites

Ja bym obstawiał, że jakiś proces zablokował kompilacje gdyż wykrył to jako zagrożenie - czy nie został zainstalowany jakiś antywirus bądź inne oprogramowanie, które było by w stanie to zrobić? Może antywirus windowsowy się jakoś sam załączył jeśli był wcześniej wyłączony. Spróbowałbym również oczywistych rzeczy , np. włączać IDE jako administrator   

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

11 minut temu, skoku napisał:

Ja bym obstawiał, że jakiś proces zablokował kompilacje gdyż wykrył to jako zagrożenie - czy nie został zainstalowany jakiś antywirus bądź inne oprogramowanie, które było by w stanie to zrobić? 

Raczej nie...mam wgranego nowego win.. może z półtora miesiąca dopiero...a z antywirusów to dopiero dziś pobrałem avasta (już po tym jak mi błąd wyskakiwał)

Link do komentarza
Share on other sites

22 minuty temu, Elvis napisał:

Z drugiej strony to może defender ma rację i masz w systemie wirusa?

Tylko co z tym fantem mam teraz zrobić? Zainstalowałem avasta, przeskanował en ale nic nie znalazł...dodam że kompilacja dla Uno działa normalnie...problem dotyczy tylko ESP core..

Link do komentarza
Share on other sites

@farmaceuta Moim zdaniem jest to tylko fałszywy alarm ze strony Windows Defender-a, dlatego ESP32 core wywołuje błąd, a już inne programy nie. W linku, który podesłałem Ci wcześniej jest informacja jak defendera wyłączyć.

Z drugiej strony napisałeś wcześniej:

9 godzin temu, farmaceuta napisał:

Pożyczyłem gówniarzom laptopa..

Więc wcale nie jest wykluczone, że jednak Defender ma rację 😞 Avast, czy inny program antywirusowy nie wykryje problemu, bo wirus może się ukrywać.

Chyba najlepiej byłoby wyjąć dysk z komputera i podłączyć do innego, gdzie działa czysty system oraz dobry antywirus. Wtedy można przeskanować zawartość i upewnić się, że nic tam nie ma.

Przy okazji "wirus" to teraz taki przestarzały termin... Obecnie są o wiele gorsze świństwa, więc chyba warto upewnić się, że po pożyczeniu laptopa nic się na nim nie zalęgło.

Link do komentarza
Share on other sites

7 minut temu, Elvis napisał:

To może nie wystarczyć..

Wiem, ale to akurat najszybsze rozwiązanie i jeśli wystarczy nie ma co dalej grzebać 🙂

Teoretycznie można wgrać mks-vir na pena, ale nie pamiętam jak jest z licencją.

Link do komentarza
Share on other sites

23 minuty temu, Elvis napisał:

Chodziło mi o to, że start z pendrive nie zapewnia czystego systemu

Możesz to jakoś rozwinąć bo nie bardzo rozumiem? Linux startuje z pendrive (raczej czysty), podmontowuję do niego to co w Windowsie było dyskiem C na przykład i jadę ClamAV-em po tym dysku. Jedyne co może być to to, że Clam nie wykryje jakiegoś syfu w pliku. Rozwiązanie dość powszechnie stosowane, nawet jakaś dystrybucja z clamem istnieje specjalnie do tego celu przeznaczona...

 

Link do komentarza
Share on other sites

3 minuty temu, ethanak napisał:

Możesz to jakoś rozwinąć bo nie bardzo rozumiem? Linux startuje z pendrive (raczej czysty)

Raczej niekoniecznie czysty - tak kiedyś było, ale czasy się zmieniają i rootkity mogą zadziałać przed systemem uruchamianym z pendrive...

Więc takie skanowanie nic nie wykryje. Przykładowy opis: https://sekurak.pl/kolejny-przezywajacy-reinstalacje-systemu-malware-na-celowniku-rosja-chiny-wietnam-iran-uefi-firmware-rootkit/

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.