Skocz do zawartości

Arduino IDE 2.0.0


SQ7EQE

Pomocna odpowiedź

No wiem, że nie produkuje. Ale chyba IDE nie powinno narzucać jedynego słusznego mikrokontrolera? Czyżby żadna z "oficjalnych" płytek Arduino nie pozwalała ma użycie OTA?

Na razie wróciłem do 1.8 i Makefile - jakoś fajniej mi się pracuje bez tej całej graficznej oprawy. A hasło do robota mam wszyte w wywołanie espota 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Arduino to platforma dla początkujących i chyba ciężko po niej oczekiwać czegokolwiek więcej. Na pewno nie nadaje się do pisania dużych, ani nawet średnich programów, za to miganie diodą wychodzi na niej świetnie.

Producent zarabia na sprzedaży płytek i naiwnością byłoby oczekiwać, że w pierwszej kolejności zapewni wsparcie dla urządzeń produkowanych przez inne firmy. I tak ładnie, że jeszcze nie zablokowali obsługi nie-oryginalnych płytek. Chociaż biorąc pod uwagę instalację układów kryptograficznych na nowych wersjach Arduino, może i takie mają plany.

 

Link do komentarza
Share on other sites

1 godzinę temu, Elvis napisał:

Na pewno nie nadaje się do pisania dużych, ani nawet średnich programów, za to miganie diodą wychodzi na niej świetnie.

Mówisz o platformie sprzętowej czy frameworku jako implementacji Wiringa ze wszystkimi bibliotekami (które w lwiej części nie są dziełem producentów płytek)?

Nie wiem czy np. Marlin odpalony na Arduino Mega z RAMPSem to tylko takie miganie diodą... chociaż gdzieś tam w konfiguracji jakieś diody zdaje się można włączyć 🙂

 

Edytowano przez ethanak
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

(edytowany)

I nie minęło dużo czasu i mamy już wersję 2.0.3 , ponieważ dysponuję wolnym czasem i mam go dużo, to jak na hackera przystało przerabiam każdy przykład po kolei tak dla własnej ciekawości, na pewno działają przykłady z ESP32 BLE, mam takie płytki i działa, ArduCAM również działa, również posiadam taką płytkę(shield), nRF24 również, działają również przykłady z Arduino IDE 1.8.19, co poniektórym sprawiały one kłopoty, mój komputer to 7-mio letni Intel NUC z Celeronem na pokładzie i mimo upływu lat, ten również działa

73 de sq7eqe

Edytowano przez SQ7EQE
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.